Ahmad Sharbini kaznio Zadrane

Objavljeno: 01.03.2009

RIJEKA - Radman je obranio Županov udarac s bijele točke. Na drugoj strani Ahmad Sharbini postao je igrač utakmice. Zaradio je 11-erac, asistirao za prvi gol Štroka (sjajan volej) i pogodio za pobjedu. Rijeka je teškom mukom došla do tri boda. Dvaput je morala dobiti istu utakmicu.

Petnaest minuta trebalo je Riječanima do “radne temperature”. A onda su u pola sata stvorili i promašili četiri prilike i udarac s bijele točke ( Anas Sharbini). Zadrani su se organizirano i disciplinirano branili, svi iza lopte, ali Štrokove lopte i Križmanove individualne akcije otvarali su pukotine. Anas je promašio 11-erac (lopta je otišla pokraj vrata) u 18. minuta koji je “zaradio” brat Ahmad (prekršaj Parmakovića). Križman je pogodio vratnicu, zatim je Štrok kompjutorski točno lansirao Ahmada Sharbinija. Izbio je sam pred Vukovićem, ali pucao pokraj vrata. Reviju promašaja u prvom poluvremenu nastavili su Cerić i Kreilach. Priča o kravi i mlijeku... Sve su Riječani prolili.

Batkoski je u 26. prevezen u bolnicu, iskočio mu je lakat. A trener Zebić je u 41. minuti morao napustiti klupu, pretjerao je u razgovoru sa sucem Batinićem. Inače, Zebić je u protokol uveden kao pomoćni trener, a u rubrici trener piše Ivica Datković (?).

Poslije pet minuta nastavka kapitulirao je vratar Vuković, ali ne zbog pogreške njegove ementaler obrane, nego zahvaljujući majstoriji Štroka - volej s desne strane u suprotni kut poslije centaršuta agilnog Ahmada Sharbinija. Zadrani su konačno počeli igrati. Župan je pogodio vratnicu, Ljubičić sjajno pucao sa 20 metara, a Radman obranio...I izjednačenje u 60. Župana s bijele točke, nakon što je Miladin srušio Šaranovića. Zadrani su imali pobjedu na dlanu u 80. minuti. Župan drugi put nije bio precizan s bijele točke, vratar Radman obranio je njegov udarac.

Uslijedila je kazna. Na drugoj strani Ahmad Sharbini se iskupio za prethodne promašaje, vrataru je kroz noge poslao loptu u mrežu.

Rijeka - Zadar 2-1 (0-0)

Sudac: Damir Batinić(Osijek) 7. Pomoćni suci: Grgić i Lončar (Osijek).

Strijelci: 1-0 Štrok (50.), 1-1 Župan (60. ‡ 11m), 2-1 Ahmad Sharbini (81.). Žuti kartoni: Cerić, Pamić (Rijeka), Parmaković, Bećiri(Zadar). Crveni karton: Zebić (trener Zadra). Igrač utakmice: Ahmad Sharbini. Stadion Kantrida. Gledatelja 1.000.

RIJEKA: Radman    7, Miladin    5, Cerić    5,5, Budicin    6, Dabac    6, Štrok    7, Pamić    5, Kreilach    6 (od 66. Matko    5,5), Anas Sharbini    5 (od 87. Čagalj    -), Križman 7 (od 87. Tadajević    -), Ahmad Sharbini    7,5

ZADAR: Vuković    6,5, Bećiri    5,5, Batkoski    6 (od 26 Milin    5,5), Parmaković    6, Bilaver    6, Ljubičić    6 (od 88. Batur    -), Surać    6, Župan    5,5, Jozinović    6, Šaranović    6 (od 77. Mitrović    -), Terkeš    5,5