SPLIT - Hajduk je, zbog kiše i lošeg terena, otkazao provjernu utakmicu protiv drugoligaša Mosora koja se trebala odigrati u Dugom Ratu pa je popodne trener Reja u Poljudu upriličio utakmicu između dviju momčad, od igrača koji konkuriraju za najbolji sastav.
Igralo se na pomoćnom terenu, igra je potrajala 50 minuta, na tribinama se našlo tristotinjak znatiželjnika, a završilo je bez pobjednika 3-3.
Nije to bio klasični trening meč “prva protiv druge” nego je Reja promiješao sastave, a prinudno su zaigrali i pomoćni treneri J. Španjić i Tudor.
Najviše aplauza zaslužio je Tomasov, ne samo zbog dva postignuta gola nego i zbog odličnog dojma kojeg ostavlja od početka priprema. Tomasov je najmoćniji Hajdukov nogometaš u ovom trenutku, uz Anasa Sharbinija, također prodornog i opasnog, trebao bi biti jak adut na proljeće. Napadači se bore za pozicije u brojnoj konkurenciji pa su zabili i Vukušić, i Ahmad Sharbini i Lendrić.
Pod posebnom pažnjom bio je Brazilac Anderson koji je izdržao svih 50 minuta, ali nije zabio gol. Brazilac se pokazao kao spretan asistent za gol Tomasovu, dobro čita igru i nije “mutav”, ali je prije svega korpulentan, čvrst centarfor od kojeg se stoperi doslovce odbijaju. Osjetio je to na svojoj glavi Andrić koji je u skoku s Andersonom izvukao deblji kraj, zaradio je posjekotinu na tjemenu pa je nakon ukazane liječničke pomoći morao ranije pod tuš. Iako se na njemu vidi da još uvijek nije fizički spreman, Brazilac će vjerojatno ostati u Hajduku do ljeta.
S Poljuda i vijest da će Hajduk za 99. rođendan, 13. veljače 2010. igrati protiv sarajevskog Željezničara.
Žuti: Subašić - Oremuš, Jonjić, F. Andrijašević, Strinić - Tomasov, M. Ljubičić (Tudor), Cernat, Čop - Ibričić, Anderson.
Plavi: Stipica - Rubil, Maloča, Pandža, Jozinović - Lendrić, Andrić (J. Španjić, M. Ljubičić), Skoko, An. Sharbini - Vukušić, Ah. Sharbini.
Strijelci: Tomasov 2 i Pandža (autogol) za “žute” te Vukušić, Ah. Sharbini i Lendrić za “plave”.
