TREĆE ZLATO U LONDONU!

DEČKI, SADA IMATE SVE: Barakude razbile Talijane za naslov olimpijskih pobjednika!

Nakon što su osvojili svjetski i europski naslov u Melbourneu 2007. i Zagrebu 2010., izabranici Ratka Rudića su na Olimpijskim igrama u Londonu kompletirali 'vaterpolski Grand Slam'

Genije Ratko Rudić odveo je svoje vaterpoliste do ‘olimpa’! Pobjedom u finalu nad Italijom 8-6 naši su vaterpolisti kompletirali vaterpolski ‘Grand Slam’. Nakon svjetskog i europskog, osvojili su i olimpijsko zlato! Bravo, Hrvatska je opet na krovu svijeta.

U Pekingu 2008. hrvatski sportaši nisu osvojili niti jedno zlato, iz Londona se vraćaju čak sa tri.

Nakon samo tri minute utakmice Hrvatska je protiv Italije vodila 3-0 i trasirala put ka pobjedi nad aktualnim svjetskim prvacima. Ne, nije, to je rečenica iz izvještaja o utakmici koju su naši vaterpolisti odigrali s Italijom u 3. kolu natjecanja po skupinama u Londonu. Da, sjećamo se, tu su utakmicu naši dobili s uvjerljivih 11-6. U finalu je na početku igrala neka druga Italija i neka nesigurnija Hrvatska.

Pavić: 'Ovo je ispunjenje naših snova!'; Rudić: 'Nedostajalo je samo zlato, ovo je kruna moje karijere!'

Finale je započelo totalno drugačije. Pogocima Galla i Feluga i uz našu vrlo nesigurnu igru, utakmica je ušla u nemirne vode za Rudićeve igrače. Izgubiti zlato od objektivno slabije momčadi - samo se to ne smije dogoditi, mnogi su zasigurno razmišljali. No, bila je to samo prolazna nesigurnost.

Vaterpolo naš najtrofejniji olimpijski sport, Rudić uzeo svoju šestu medalju na OI!

Stvari su se brzo stavile na pravo mjesto i Rudićevi su puleni potvrdili da nikad niti jedna vaterpolska momčad nije igrala tako dobru obranu kao oni u Londonu. Nakon što su Joković, Buljubašić i kapetan Barač zabili za veliki preokret, u bazenu je igrala samo jedna momčad.

Talijani su tek jednom uzvratili za 3-3 izjednačenje (Felugo na početku druge četvrtine), a nakon toga 11 minuta nisu mogli postići pogodak. Ovaj puta čak ni Pavić na vratima nije morao briljirati, sve su obavili dečki u obrani. Za vrijedno odvajanje od suparnika najprije je dvaput zabio ‘maestro’ Bošković. Na početku zadnje četvrtine svoj je drugi, a zatim i treći pogodak zlatnom ljevicom postigao Maro Joković. Početnih 0-2 brzo je zaboravljeno, slavlje je moglo započeti nakon tih neuhvatljivih 7-4. Za svaki slučaj, i Sukno je tada probio Tempestija za četiri razlike. Već je tada Ratko Rudić ispraznio džepove od vrijednih osobnih stvari. Nakon zadnjeg sudačkog zvižduka u presretnom je klupku završio u bazenu. Kao i u Melbourneu i Zagrebu.

U borbi za broncu pošteno su se potukli ‘braća’ Srbi i Crnogorci. ‘Sokolovi’ su vodili i sa tri razlike (11-8, 10 minuta prije kraja). Činilo se tada da ‘orlovi’ ne mogu nikako do medalje, no do kraja su Srbi postigli četiri, a nisu primili niti jedan pogodak za konačnih 12-11.

HRVATSKA - ITALIJA 8:6

Gledatelja 5000. Suci: Borrell Sanchez (Španjolska) i Gyorgyi Juhasz (Mađarska).

HRVATSKA: Pavić 9 obrana, Burić, Bošković 2, Dobud, Joković 3, Buljubašić 1, Muslim, Bušlje, Sukno 1, Barač 1, Hinić, Obradović, Vićan.

ITALIJA: Tempesti 9 obrana, Perez, Gitto, Figlioli, Giorgetti 1, Felugo 3, Giacoppo, Gallo 1, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Premuš, Pastorino.

Igrač više: Hrvatska 4/11, Italija 4/8.

Peterci: Hrvatska 1/1, Italija -.

Četvrtine: 1-2, 2-0, 2-1, 3-3.

Kraj

8. minuta - Pavić je obranio ponovno. Felugo je zabio u zadnjoj sekundi, nitko nije probao niti obraniti taj udarac

7. minuta - Presciutti je zabio za 8:5

6. minuta - Dobud je blokirao pokušaj Talijana

5. minuta - Sukno je zabio za 8:4

5. minuta - Giorgetti je dao gol za 7:4

4. minuta - Joković je dao svoj treći gol

3. minuta - Pavić je obranio odbijanac. Bušlje je promašio. Još jedna krasna obrana Pavića

2. minuta - Talijani su zabili iz peterca, gol se nije priznao.Hrvatska je napravila prekršajn u napadu. Obostrano isključenje, Obradović i Presciutti

1. minuta - Maro Joković je zabio za 6:3

1. minuta - Prvi napad imaju Talijani. Nisu ga iskoristili

4. četvrtina

8. minuta - Hrvatska je imala zadnji napad

7. minuta - Dobud je promašio iz sredine

6. minuta - Buljubašić je napravio prekršaj u napadu. Pavićje obranio Felugu

5. minuta - Tempesti je lako uhvatio pokušaj Buljubašića

4. minuta - Hrvatska je napravila prekršaj u napadu, Taljani nisu iskoristili napad, Hrvatska je ponovno napravila prekršaj u napadu. Obradović je presjekao napad Talijana

3. minuta - Isključen je Obradović. Premuš je pogodio vratnicu

2. minuta - Bošković je zabio iz peterca

2. minuta - Pavić je obranio Figlioliju

2. minuta - Bošković je dao gol za 4:3

1.minuta - Giacoppo je isključen.

1. minuta - Fioli je prvi došao do lopte za napad Talijana. Felugo je dao pogodak

3. četvrtina 5:3

Kraj prvog poluvremena

8. minuta - Italija je imala zadnji napad, Felugo je pogodio stativu

7. minuta - Perez je napravio prekršaj u napadu. Joković je zabio unutar pet metara pa se ne računa

6. minuta - Barač je zabio za vodstvo Hrvatske

6. minuta - Bušlje je isključen.Pavićje obranio Figlioliju

5. minuta - Gitto je presjekao Boškoviću. Sukno je ukrao loptu na drugoj strani. Tempesti je obranio Baraču

4. minuta - Joković nije iskoristio napad. Premuš je napravio prekršaj u napadu

3. minuta - Joković je postigao gol za izjednačenje. Pavić je obranio Figioliju

2. minuta - Hrvatska je napravila prekršaj u napadu

1. minuta - Sukno je prvi došao do lopte, prvi napad ima Hrvatska. Tempesti je obranio Muslimu. Hrvatska je prekinula napad Talijana

2. četvrtina 3:2

8. minuta - Faul u napadu napravio je Muslim. Buljubašić je uzeo Talijanima loptu. Hinić je uradio faul u napadu

7. minuta - Felugo je povisio na 2:0 za Italiju. Buljubašić je postigao prvi gol za Hrvatsku. Italija nije iskoristila napad

6. minuta - Barač je spriječio kontru Talijana. Tempesti je obranio Boškoviću. Isključen je Barač

6. minuta - Barač je spriječio kontru Talijana. Tempesti ponovno brani

5. minuta - Udarac Sukna Tempesti je obranio. Italija nije iskoristila napad, Hrvatska isto

4. minuta - Gitto je pucao, ali pored gola. Tempesti je obranio Jokovićev pokušaj. Gitto je isključen

3. minuta - Pavić je došao do prve obrane. Barač je pucao Tempesti je obranio

2. minuta - Sukno je presjekao napad Talijana, ali mi svoj nismo iskoristili

1.minuta - Gallo je postigao vodeći gol za Talijane

1. minuta - Utakmica je počela. Talijanima je pripao prvi napad. Burićje isključen

1. četvrtina 1:2

24. travanj 2024 04:35