FORMULA 1

VN MONAKA: Vettel odnio pobjedu pred Raikkonenom, treće mjesto za Ricciarda

Aktualni svjetski prvak, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) ciljem prošao kao sedmi nakon što je krenuo sa 13. startne pozicije...
 Reuters / Max Rossi

Njemački vozač Sebastian Vettel (Ferrari) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Monaka Svjetskog prvenstva formule 1, on je do svoje treće ovogodišnje pobjede stigao sa 3.145 sekundi prednosti ispred momčadskog kolege, Finca Kimija Raikkonena, koji je startao s prve startne pozicije.

Treće mjesto zauzeo je Australac Daniel Ricciardo (Red Bull-TAG Heuer) sa 3.745 sekundi iza Vettela, dok je aktualni svjetski prvak, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) ciljem prošao kao sedmi nakon što je krenuo sa 13. startne pozicije.

Vettel je ovom pobjedom prekinuo 16-godišnju "sušu" Ferrarija u Monte Carlu, posljednji vozač legendarne "scuderije" koji je slavio u Kneževini bio je još jedan Nijemac Michael Schumacher davne 2001. godine. Za Vettlea je ovo ukupno 45. pbojeda u karijeri.

Formula One - F1 - Monaco Grand Prix - Monaco - 27/05/2017 - Manchester United's coach Jose Mourinho in the pit during qualifying session. REUTERS/Andrej Isakovic/Pool
REUTERS

Raikkonen je u VN Monaka krenuo sa svog prvog "pole positiona" nakon čak devet godina pauze, ali je prvo mjesto izgubio kroz prolaske kroz boksove.

U redoslijedu SP-a Vettel je vodeći sa 129 bodova, drugi Hamilton ima 104, a treći Finac Valtteri Bottas (Mercedes) sa 75.