Top teme

BUNDESLIGA

VIDEO Ćorluka asistent u slavlju Bayera

Objavljeno: 25.02.2012

U Bundesligi je u subotu odigrana glavnina utakmica 23. kola, a nogometaši Bayera iz Leverkusena su u rajnskom derbiju pobijedili kao gosti Köln 2-0. Podiglo ih je to, barem privremeno, na peto mjesto ljestvice...

Nogometaši Werdera doživjeli su ove subote, u utakmici 23. kola Bundeslige, tek drugi domaći poraz u sezoni. Krivci za to su nogometaši Nürnberga koji su golom Essweina u 65. minuti slavili 1-0...

Nakon relativno pospanog prvog poluvremena, u drugom je Werder krenuo daleko odlučnije po tri boda i povratak na peto mjesto ljestvice. Nizale su se šanse pred gostujućim vratima (najbolju je imao Pizarro, ali je iskosa pogodio vratnicu), no Nürnberg je odolio svim tim naletima, a potom je iz kontre zabio jedini pogodak na utakmici. Na lijevoj strani je Esswein dočekao loptu, koju nitko nije pokupio, te je neometan lako svladao Wiesea.

Do kraja je Werder pokušao barem izjednačiti, ali mnogo jalovije nego li na startu drugog poluvremena.

Unatoč pobjedi i jednom golu Nürnberg je i dalje najneučinkovitiji gost u Bundesligi kada su pogoci u pitanju. Zabili su ih osam, jednako kao i Hannover koji ima utakmicu manje u tom pogledu.

Lars Bender je bio "krvnik" domaćina, te je postigao oba pogotka. U 16. minuti je imao za asistenta opet odličnog u dresu Bayera Vedrana Ćorluku, dok je u 51. zabio za 2-0 nakon jedne od brojnih grešaka Kölna u obrani. Za domaću je momčad do 75. minute igrao hrvatski igrač Mato Jajalo.

Mario Mandžukić je s tribina gledao kako njegovi suigrači Wolfsburga gube domaću utakmicu protiv Hoffenheima. Na tom je ogledu bilo barem petnaestak stopostotnih šansi, kao i neopravdano poništenog pogotka (za Hoffenheim), no gosti su na kraju ipak slavili 2-1. Pogodak odluke je postigao Schipplock u 84. minuti iz kontre, a taj je igrač zamijenio hrvatskog nogometaša Srđana Lakića u 73. minuti. Za goste je pred sam kraj ogleda iz igre izašao i Boris Vukčević, koji je odigrao vrlo dobru partiju u dresu Hoffenheima koji je ovom pobjedom i preskočio Wolfsburg na ljestvici.

Otto Rehhagel je na trenerskoj klupi Hertha startao porazom i to prilično bolnim. Jedan od konkurent za ispadanje, Augsburg, je kao domaćin pobijedio sa čak 3-0, a dvostruki strijelac je bio Öhrl. Kod gostiju je cijelu utakmicu odigrao Andre Mijatović, a u završnoj fazi duela je dobio i žuti karton. Stuttgart je lakoćom svladao Freiburg 4-1 uz opet, za pogotke, raspoloženog Harnika (dva gola), dok je još uvjerljiviji bio Mainz koji je sa 4-0 svladao Kaiserslautern. Recimo i da je Harnik postigao četiri pogotka Freiburgu u posljednja dva susreta.