HRVATSKA - ITALIJA 11:6

Opravdali status favorita: Barakude razbile Italiju i potvrdile prolaz u 1/4 finale

Autor:  Hina

Objavljeno: 02.08.2012

U 3. kolu A skupine olimpijskog turnira vaterpolisti Hrvatske pobijedili su Italiju sa 11:8 (4:3, 1:1, 3:1, 3:1). Utakmica je odigrana u Waterpolo Areni, a sudili su Juhasz iz mađarske i Alexandrescu iz Rumunjske.

Hrvatski vaterpolisti zabilježili su i treću uzastopnu pobjedu na olimpijskom turniru, jer su nakon Grčke i Španjolske danas svladali i najopasnijeg suparnika za osvajanje prvog mjesta u skupini reprezentaciju Italije.

Odlično su odabranici Ratka Rudića započeli susret i golovima Burića, Boškovića i Sukna poveli sa 3:0. Ipak, Talijani su konsolidirali svoju igru i prvu četvrtinu smo dobili sa 4:3. U drugoj četvrtini niti jedna momčad nije postigla zgoditak do posljednje minute kada su se u listu strijelaca s igračem više upisali Bošković i Gallo.

U drugom poluvremenu naši igrači bili su odlični u obrani, a posebno se istakao sjajni vratar Josip Pavić koji je četiri puta branio udarce Talijana u situacijama kada su imali igrača više. Naši bekovi igrali su odlično pa talijanski centri Aicardi i Premuš nisu došli niti jednom u situaciju da ugroze naš gol.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada su Bošković i Sukno iskoristili prednost igrača više za golove kojima smo poveli sa 7-5, da bi u posljednjoj minuti te četvrtine Sukno iz peterca povećao vodstvo na 8-5.

Posljednja četvrtina pripala je u potpunosti našim igračima, a raspucao se Paulo Obradović koji je s dva zgoditka "probušio" najboljeg vratara na svijetu Tempestija da bi konačni rezultat postavio udarcem iz peterca Maro Joković kojemu je to ujedno bio i prvi zgoditak na Igrama u Londonu.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Australije u subotu, 4. kolovoza u 12,20 sati.

- Pobjeda je viša od očekivane, ali smo je i zaslužili, prvenstveno igrom u obrani. Talijani su svjetski prvaci, neugodni su, obranu igraju na granici isključenja i vrlo sam zadovoljan našom igrom. I da smo gubili s tri razlike opet ne bio bilo panike kod nas. U napadu imamo kvalitetne igrače i uvijek ćemo zabiti dovoljno pogodaka, ali s ovako odigranom obranom stvarno možemo otići daleko, kazao je Rudić, koji se nije izjasnio koga želi u četvrtfinalu.

- Stvarno je teško sada pričati o četvrtfinalu, tim više jer nama ostaju još utakmice s Australcima i Kazahstanom. Situacija u drugoj skupini je vrlo komplicirana, ali budite uvjereni da će mnogi nastojati izbjeći Hrvatsku u četvrtfinalu, zaključio je Rudić, koji je nadmudrio svog učenika i negdašnjeg igrača Alessandra Campanu na klupi Italije.

- Talijani su plivački najopasnija ekipa na turniru, ali smo dobro proučili, pogotovu njihovu igru u napadu. Znam da smo osigurali prvo mjesto u skupini, ali ne mogu razmišljati još o četvrtfinalu. Tko god nam dođe, bit će to jako, jako teška utakmica, izjavio je Nikša Dobud, koji se posebno zahvalio rukometašima, koji su ih došli bodriti

HRVATSKA - ITALIJA 11:8 (4:3, 1:1, 3:1, 3:1)

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Bošković 3, Dobud 1, Joković 1 (1), Buljubašić, Muslim, Bušlje, Sukno 3 (1), Barač, Hinić, Obradović 2, Vićan.

ITALIJA: Tempesti, Perez, Gitto 1, Figioli 2, Giorgetti 1, Felugo, Giacoppo, Gallo 2, Presciutti, Fiorentini, Aicardi, Premuš, Pastorino.

PETERCI: Hrvatska 2 (2), Italija -.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 11 (5), Italija 14 (5).

skupina A:

Hrvatska - Italija 11-6 (4-3, 1-1, 3-1, 3-1)

Grčka - Kazahstan 11-4

Španjolska - Australija 13-9

Redoslijed: 1. Hrvatska 6, 2. Španjolska 4, 3. Grčka 3, 4. Italija 3, 5. Australija 2, 6. Kazahstan 0.

HRVATSKA: Pavić, Burić, Bošković, Dobud, Joković, Buljubašić, Muslim, Bušlje, Sukno, Barač, Hinić, Obradović, Vičan.

ITALIJA: Tempesti, Perez, Gitto, Figlioli, Giorgetti, Felugo, Giacoppo. Gallo, Presciutti, Fiorentini, Aicardi, Premus, Pastorino.

KRAJ UTAKMICE

8. minuta - Joković pogađa iz kaznenog udarca

8. minuta - Barač diže na velikih +4

6. minuta - Obradović zabija za Hrvatsku

2. minuta - Gitto je zabio za Talijane

ČETVRTA ČETVRTINA

7. minuta - Sukno vraća Hravtskoj prednost od 3 pogotka

5. minuta - Sukno diže na +2

3. minuta - Bošković vraća Hrvatsku u vodstvo

3. minuta - Giorgetti poravnava rezultat

TREĆA ČETVRTINA

8. minuta - Gallo zabija za Talijane deset sekundi prije kraja poluvremena

8. minuta - Nakon dužeg vremena bez pogotka, Miho Bošković zabija svoj drugi i peti pogodak za Hrvatsku na ovoj utakmici

DRUGA ČETVRTINA

8. minuta - Figlioli zabija za Talijane 4 sekunde prije kraja prve četvrtine

8. minuta - Dobud vraća na +2 Hrvatske

7. minuta - Gallo je zabio. Talijani su stigli na samo jedan pogodak zaostatka

6. minuta - Talijani smanjuju preko Figliolija

5. minuta - Sukno pogađa za Hrvatsku

5. minuta - Bošković diže na +2

3. minuta - Burić dovodi Hrvatsku u vodstvo