Naslovnica Vijesti Komentari Sport J2 Vita Kultura Spektakli Fotogalerije

Naslovnica >> Infografike >> Prosvjednici će sutra paralizirati željeznički promet u Hrvatskoj

Prosvjednici će sutra paralizirati željeznički promet u Hrvatskoj

Objavljeno: 14. 03. 2010. 01:37

Uređeno: 14. 03. 2010. 01:42

Autor: Portal Jutarnji.hr

img

Četiri sindikata HŽ-a u sutra će paraliziriati željeznički promet u Hrvatskoj. Od 10.55 do 11.10 sati svi eć vlakovati stajati u znak prosvjeda protiv premlih ulaganja u željezničku infrastrukturu.

Željezničari se protive i ukidanju veliko broja željezničkih linija. U najavi prosvjeda sindikalisti tvrde da se obilnim državnim novciea koji stiže u Hrvatske željeznice na račun subvencija finacira neuspješno poslovanje tvrtki kćeri HŽ-a.

Istovremeno, premala ulaganja u željezničku infrastruktruru u 2009. godini rezultirala su jednom od najcrnjih godina na hrvatskim prugama ikad u kojoj je bilo nekoliko teških nesreća među onima i izlijetanje vlaka smrti u Rudinama kod Splita kada je poginulo šestero putnika.

Štajkat će Sindikat željezničara Hrvatske, Sindikat tehničkog pregleda vagona i vlakova HŽ-a, Sindikat prometnika vlakova Hrvatske i Sindikat strojovođa Hrvatske.

Samo da se zna: Hrvatske željeznice 2008. godine iz proračuna su dobile više od 857 milijuna kuna, lani su dobili 1,4 milijarde, a u 2010. godini trebale bi dobiti 1,23 milijarde kuna.

Λ VRH


Prebaci se na: