Naslovnica Vijesti Komentari Sport Vita J2 Kultura Spektakli Fotogalerije

Naslovnica >> Arhiva >> HTV: RTL nam je namjerno smjestio

HTV: RTL nam je namjerno smjestio

Objavljeno: 08. 10. 2008. 07:15

Uređeno: 26. 06. 2009. 12:49

Autor: Portal Jutarnji.hr

img
ZAGREB - Među tri naše televizije s nacionalnom koncesijom nastupilo je ratno stanje zbog izvanredne konferencije za novinare, koju je premijer Ivo Sanader sazvao u ponedjeljak navečer.

Ekskluzivni materijal
Jer, izvanredno premijerovo obraćanje u kojemu je naciju u ponedjeljak u 19.54 sata obavijestio o smjenama Berislava Rončevića, Ane Lovrin i Marijana Benka uživo je prenosila samo RTL Televizija. Nova TV u to je vrijeme emitirala sportski blok Dnevnika, a Katarina Periša-Čakarun je u Dnevniku, koji je uređivala Tončica Čeljuska, HTV-ove
Na HTV-u  pustili snimku odmah iza prognoze
Dvije minute prije njezina javljanja u Dnevnik, Katarini Periši-Čakarun iz Banskih su dvora, ispred kojih je stajala, javili da konferencija za novinare još nije počela, što je ona u Dnevniku i rekla. - Konferencija je počela malo kasnije, a mi smo se snašli i pustili snimku odmah nakon vremenske prognoze - objasnila je Novak-Srzić.

gledatelje obavijestila da konferencija za novinare, koja se upravo prikazivala na programu RTL Televizije, još nije niti počela. Gledatelji javne televizije snimku konferencije mogli su vidjeti tek desetak minuta kasnije, nakon vremenske prognoze.

Hloverka Novak-Srzić, glavna urednica Informativnog programa HTV-a, rekla je da je do toga došlo zbog nekolegijalnosti kolega s konkurentskog RTL-a koji HTV-ovcima nisu dali dozvolu za korištenje reportažnih kola. Ne vidim niti jedan razlog zbog kojega bismo svoj ekskluzivni materijal ustupili konkurenciji. Što se HTV-a tiče, ako se oni kao televizija, za gledanje čijeg programa građani naše zemlje plaćaju pretplatu, ne mogu bolje organizirati te prenijeti informacije koje se od njih očekuju, to nije naš problem - rekao je Ivan Lovreček, urednik Informativnog programa RTL Televizije.

Presudna ‘sitnica’
- Ako već govorimo o kolegijalnosti, gdje je ona bila kada nam HTV nije pristao ustupiti TV prijenos snimke obljetnice kornatske tragedije? Nemam što kriti: kada sam donosio odluku da s HTV-om ne podijelim prijenos premijerove konferencije za novinare, sjetio sam se i te ‘sitnice’ - napomenuo je Lovreček.


RTL 19:54

Direktan prijenospremijerove konferencije za novinare o smjenama u ministarstvima i policiji

NOVA TV 19:54

Emitira izjavu izbornika Slavena Bilića u sportskom bloku njihovog Dnevnika

Njegove su izjave razljutile Novak-Srzić. - Mi smo RTL-u samo nekoliko sati prije kolegijalno ustupili snimku predsjednika Mesića koji je u Francuskoj žestoko osudio najnovije ubojstvo u Zagrebu. To je informacija od općeg javnog interesa i nismo se ponašali kao da je ekskluziva. Ovo što je RTL napravio u ponedjeljak navečer nije fer, nije kolegijalno i naravno da ćemo im to itekako zapamtiti - zaključila je Hloverka.

Velika gledanost informativnih programa
Zbog tragičnog ubojstva Ivane Hodak informativni programi RTL-a, Nove TV i HTV-a u ponedjeljak su bilježili veliku gledanost. Neslužbeno doznajemo da su na HTV-u izvanredne vijesti u 21.18 sati imale 23,6 posto gledanosti.


Klara Rožman

Λ VRH


Prebaci se na: