NAPETO NA RIAZORU

VIDEO Real proigrao nakon izlaska Modrića, Barcelona preokrenula protiv Seville

Mourinho je izveo ispremiješanu momčad bez Cristiana Ronalda, Mesuta Özila i Samija Khedire, no taj sastav u kojem je bio i naš Luka Modrić, nije pokazao gotovo ništa

U 25. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je u gostima pobijedio Deportivo iz La Corune 2-1. Poveo je Deportivo u 35. minuti golom Rikija, a poravnao je Kaká u 73. Pobjedu Realu donio je Higuaín u 88. minuti.

Izveo je Jose Mourinho na travnjak Riazora prilično ispremiješanu momčad bez Cristiana Ronalda, Mesuta Özila i Samija Khedire koje je želio odmoriti za predstojeće okršaje protiv Barcelone u Kupu kralja i prvenstvu. No, sastav koji je poslao na teren od prve minute, a u kojem je bio i naš Luka Modrić, nije pokazao gotovo ništa.

Deportivo je bio bolja momčad i zasluženo je u 35. minuti došao do vodstva premda pogodak u potpunosti ide na dušu Realovom vrataru Diegu Lopezu. Riki je u trku opalio iskosa s lijeve strane kaznenog prostora i pogodio bliži kut zbunjenog Lopeza.

Ušao je Mourinho i u drugo poluvrijeme s istim sastavom, no ubrzo je shvatio da više nema vremena za kockanje i u 57. minuti je odjednom uveo Ronalda, Özila i Khediru, a izašli su Modrić, Michael Essien i Marcelo. Zamjene su donijele bolju igru Realu, ali junak je na kraju ipak bio igrač koji je na terenu bio otpočetka. U 73. je minuti Kaka, koji dobiva vrlo malo prilika kod Mourinha, izjednačio odmjerenim udarcem s 18 metara. Brazilac je odradio velik posao i u 88. minuti kada je briljantno proigrao Ronalda, ovaj je ubacio loptu pred gol, a Gonzalo Higuain je svojim 100. pogotkom u Primeri donio pobjedu Madriđanima.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je za Real do 57. minute , i to solidno, kreiravši nekoliko prilika. U 3. minuti Modrić je dugom loptom prebacio obranu Deportiva, ali je Di Maria upropastio izglednu priliku. Nakon toga u 12. minuti lijepa akcija Reala u kojoj su sudjelovali Di Maria, Modrić te Essien, i na kraju je Modrić petom uposlio Di Mariju, koji je sporo reagirao pa je obrana Deportiva rasčistila situaciju. Još jednu priliku Modrić je priredio u 52. minuti kada je odlično uposlio Marcela, ali je njegov udarac završio u obrambenom bloku.

Deportivo La Coruna 1-2 Real Madrid by goalsarena2012

Spomenimo da je u sudačkoj nadoknadi zbog nepotrebnog napucavanja lopte drugi žuti karton dobio Angel di Maria koji će tako morati propustiti dvoboj protiv Barcelone.

Nogometaši Seville hrabro su se suprotstavili Barceloni na Camp Nouu, nakon prvog poluvremena su i vodili s 1-0, ali su na koncu poraženi s 2-1…

Nakon poraza od Milana (2-0) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Barcelona je bila na mukama i protiv Andalužana, ali se ovaj put uspjela izvući. Privremeni trener Katalonaca Jordi Roura odlučio je odmoriti dio igrača za predstojeće sudare protiv Real Madrida u Kupu kralja i prvenstvu, pa je tako startao bez Puyola, Albe, Xavija, Busquetsa, Fabregasa, Pedra

Barcelona je uobičajeno dominirala u prvom poluvremenu, ali bez konkretnog učinka, a onda je u 42. minuti stigla kazna. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, jedan od boljih igrača na terenu, izveo je slobodni udarac s lijeve strane. Prebacio je loptu na drugu stranu prema Cokeu koji je nabacio u kazneni prostor na glavu Albertu Botiji, a 24-godišnji branič je vješto svladao Victora Valdesa.

Barcelona je, međutim, u samo 15 minuta drugog poluvremena kreirala potpuni preokret. U 52. minuti je Dani Alves centrirao s desnog krila, a David Villa je glavom donio domaćima izjednačenje. Osam minuta kasnije Lionel Messi je nakon kombinacije s Cristianom Tellom postavio konačnih 2-1. Argentincu je to 38. prvenstveni pogodak ove sezone, a ovo je već 15. kolo zaredom da je bio strijelac. Celta je sada jedina momčad protiv koje nije zabio ove sezone u ligi.

Sevilla je nakon ispuštanja prednosti imala prilike za povratak. U 68. minuti je Rakitić pucao s desetak metara pored gola, a poslije sjajnog proigravanja hrvatskog veznjaka u 75. minuti je sam pred Valdesa izbio Alvaro Negredo, ali je poslao loptu preko grede.