Poglavarstvo je zaprimilo i pisma investitora, Pragmatike, CCS Ulaganja, Verdispara i Ana Levojević, koji, zbog što brže realizacije projekta, traže da sami financiraju izradu tog plana.
Iako većina investitora nije željela otkriti koje sve ideje želi vidjeti u budućem Urbanističkom planu, pročelnik Zavoda za prostorno planiranje Ivica Fanjek kaže da od tvrtki očekuje da ispune visoka očekivanja.
- Riječ je o najekskluzivnijoj lokaciji u Zagrebu koja zaslužuje da bude na pravi način iskorištena. Kako ćemo tamo imati velebni most, nadamo se dovesti i tramvaj, a s obzirom na to da postoje i brojne mogućnosti za nekoliko šetnica, pretpostavljam da će uz najavljene projekte i cijena stanova biti nešto viša u odnosu na ostale dijelove grada - rekao je Fanjek.

Poglavarstvo je prihvatilo i amandmane na Izvješće o stanju u prostoru Grada Zagreba i dopune programa za unapređenje stanja u prostoru do 2009. godine, kako bi se uz 16 donjogradskih blokova omogućila izrada planova za projekte poput Studentskog kampusa na Borongaju, Ranžirnog kolodvora, Sajma automobila u Novom Zagrebu i slično.
Budući da je na sjednici prihvaćena i izmjena Zaključka vezanog za izradu projektne dokumentacije za gradnju Rukometnog doma Svetice, gradonačelnik Mlan Bandić kaže da je Grad, u skladu sa svojim posljednjim postupcima vezanim uz dvoranu, uvelike zainteresiran da ona bude gotova do Svjetskog prvenstva.
- Njezin dovršetak nije uvjet prvenstvu, ali kako u posljednjih 20 godina u Zagrebu nije sagrađena nijedna dvorana, bilo bi dobro da je završimo do početka turnira - zaključio je prvi čovjek grada.
Grad neće dati tri tisuće eura za četvorni metarČak tri tisuće eura zatražilo je nekoliko vlasnika za četvorni metar dvaju dvosobnih stanova smještenih na Trgu Petra Preradovića. Poglavarstvo je odbilo ponudu vlasnika te na taj način kao prvokupac odustalo od svojih prava. Dodatni argument Gradu da odbije vlasnike nekretnine koji žive u Kanadi, Francuskoj, Engleskoj i Zagrebu, jest i dopis Gradskog zavoda za zaštitu spomenika kulture i prirode u kojem se navodi da ta zgrada nije zaštićeno kulturno dobro. |
Ante Milković
