FOTO Baski uz puno sreće napustili Koprivnicu: Slaven Belupo slavio, Bilbao prošao dalje!

• Damir Krajac / CROPIX

• Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Autor:  Hina

Objavljeno: 09.08.2012

Nogometaši koprivničkog Slaven Belupa u uzvratnoj su utakmici 3. pretkola Europa lige u Koprivnici pobijedili Athletic iz Bilbaa 2-1. Nedostajao je jedan pogodak za produžetke.

Odlično su u uzvratu s finalistom ovog natjecanja iz prošle sezone odigrali "farmaceuti" koji su u prvom poluvremenu, uz pogodak kapetana Alana Marasa, imali i vratnicu Vedrana Purića, te još nekoliko opasnih pokušaja prema vratima baskijske momčadi. Ipak, na koncu se prednost Athletica od 3-1 iz prve utakmice pokazala nedostižnom, a ključni je bio pogodak Ikera Muniaina iz prve i jedine prave prilike gostiju, no krenimo redom.

Igor Bubnjić je u 9. minuti vrlo dobro, kroz živi zid, pucao iz slobodnog udarca malo izvan kaznenog prostora, ali je lopta otišla blizu desne vratnice. Nova prijetnja domaćih uslijedila je u 14. minuti kada je Rak lijepo prošao po lijevom boku, vratio do Delića, a njegov oštar udarac odlazi za malo iznad suprotnih "rašlji". Erupciju na tribina koprivničkog gradskog stadiona izazvao je vodeći pogodak Slavena u 28.minuti kada je kapetan Alen Maras sjajno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, prebacio živi zid i pogodio uz desnu vratnicu. U smiraj prvog dijela udarac je s nekih 25 metara okušao i Vedran Purić, ali je lopta na sreću gostiju odsjela na desnoj vratnici.

Šok za momčad Roy Ferenčine uslijedio je na samom startu nastavka. Već u 47. minuti, na kvalitetno dubinsko proigravanje Susaete, Llorente i Muniain izbjegli su zaleđe i krenuli sami prema Rodiću, a strijelac za poravnanje nakon nesebičnog dodavanja Llorentea bio je Muniain.

Nova uzbuđenja stigla su u 68. minuti kada je Mario Gregurina, samo dvije minute po ulasku u igru, tukao sa 17 metara, a lopta se odbivši od nekog od braniča Athletica zakoprcala u mreži gostriju za 2-1.

Do kraja su Koprivničani pokušali sve karte baciti u napad, no čvrsti i iskusni gosti uspješno su kontrolirali loptu i sačuvali rezultat koji ih vodi u daljnje natjecanje.

Dodajmo ovome i još jedan rezultat iz do sada završenih uzvrata 3. pretkola Europa lige u kojem je moskovski Dinamo na svom terenu s visokih 5-0 razbio škotski Dundee United i uz 2-2 iz prve utakmice lako prošao dalje. Ovo je bila premijerna utakmica novog trenera moskovljana Dmitrija Hohlova koji je hrvatskog reprezentativca Gordona Schildenfelda na klupi držao do 63. minute. Od ljetošnjeg transfera iz njemačkog Eintrachta Schildenfeld je kod bivšeg trenera svaki puta bio starter u obrani Dinama...

Europa liga, 3. pretkolo, uzvrati:

Slaven Belupo – Athletic Bilbao 2-1 (Maras 28, Gregurina 69 / Muniain 47), ukupno 3-4

KOPRIVNICA Gradski stadion. Sudac: Danny Makkelie (Nizozemska)

SLAVEN BELUPO (3-4-1-2): Rodić - Kokalović, Maras, Bubnjić - Purić, Čanađija (Grgić 74), Batarelo (Gregurina 67), Delić (Vugrinec 59) - Glavica - Rak, Bušić. TRENER: Roy Ferenčina

ATHLETIC (4-2-3-1): Iraizoz - Iraola, Gurpegi, Ekiza (Muniain 46), Inigo Perez - Iturraspe, De Marcos - Ibai Gomez (Galarreta 46), Toquero (Llorente 46), Isma Lopez - Susaeta. TRENER: Marcelo Bielsa

SLAVEN BELUPO - A. BILBAO 2:1 (Maras 28, Gregurina 69/Muniain 47)

KRAJ

90. + 3. minuta - Susaeta je pucao iz slobodnjaka preko gola

90. + 1. minuta - Sjevnula je kontra Athletica, Galarreta je dobio loptu na 15 metara, ali je pucao preko gola

90. minuta - Igrat će se još tri minute

89.minuta - Igrao je obrambeni igrač BIlbaa rukom u kaznenom prostoru, tražili su igrači Belupa kazneni udarac, sudac je pustio da se igra nastavi

88. minuta - Rak he nabacio s desne strane, obrana Bilbaa je odila u korner

85. minuta - Bušić se našao u dobroj prilici,imao je dosta prostora, ipak je pucao s vrha 16-erca pored gola

79. minuta - Llorente je pucao iz prekida, Rodić je bio siguran

74. minuta - Grgić je ušao umjesto Čanađije

69. minuta - GOOL Gregurina je pucao iskosa s vrha kaznenog prostora prozemno, lopta se na putu prema golu odbila od bloka te je prevarila Iraitozu

64. minuta - Vuigrinec je tukao s oko 18 metara pored gola

62. minuta - Llorente se lijepo zagradio u 16-ercu, odigrao je za Lopza koji puca, a Rodić brani

59. minuta - Vugrinec je ušao umjesto Delića

55. minuta - Tražili su igrači Bilbaa kazneni udarac nakon što je Purić srušio Llorentea u 16-ercu, sudac se oglušiona njihove zahtjeve

47. minuta - GOOL Susaeta je lijepo proigrao Muniaina koji je izašao sampred Rodića te je bio precizan

46. minuta - Trostruka izmjena u Athleticu. Ruiz De Galarreta umjesto Ibai Gómea, umjesto Borje Ekiza, ulazi Iker Muniain, Llorente umjesto Toquera

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45. minuta - Susaeta je dobio žuti karton

43. minuta - Purić je dobio žuti karton. Kod Bilbaa su prethodno kartonirani De Marcos i Iturraspe

42. minuta - Sjajna šansa za Belupo. Purić je pogodio stativu s oko 25 metara

38. minuta - Delić se spetljao u kaznenom prostoru Bilbaa, Bušić je probao poslije njega ali neuspješno. Toquero je pucao s druge strane pored gola

37. minuta - Maras je ubacio u sredinu iz prekida, Kokalović je bio na lopti, al je prethodno svirano zaleđe Raka

33. minuta - Delić je prošao lijevom stranom poslao je povratnu za Raka koji se nije najbolje snašao

28. minuta - GOOL Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Maras. Pucao je preko živog zida te je preciznim udarcem pogodio lijevi gornji kut Iraizoza

26. minuta - Sviran je prekršaj na Raku, iako je lopta došla do Bušića koji se našao u odličnoj šansi. Sudac nije pustio da se akcija nastavi. Slobodan udarac za Belupo

22. minuta - Rak je ubacio iz kornera.lopta je došla do Glavice, a on je pucao pored gola

19. minuta - Išla je duga lopta prema Toqueru, na sreću za Slaven ipak je nije stigao jer bi bio sam oči u oči s Rodićem

15. minuta - De Marcos je ubacio, Rodić je utrčao ispred Toquera te je očistio situaciju

14.minuta - Rak je prošao lijevom stranom, posalo je povratnu na 16 metara za Delića, pucao je dobro u padu, lopta je otišla malo pored gola

8. minuta - Slobodan udarac za Slaven na 25 metarta od gola izborio je Čanađija. Svi su se digli na noge jer su mislili da je Bubnjić pogodio gol, ali je lopta ipak zatresla vanjski dio mreže

8. minuta - Slobodan udarac za Slaven na 25 metarta od gola izborio je Čanađija.

5.minuta - Ibai je ubacio s desne strane, lopta je došla do Iturraspea koji puca preko gola

1. minuta - Utakmica je počela