Mesić: Slovenija i Hrvatska moraju pronaći konsenzus
"Mislim da bi bilo najbolje pronaći konsenzus i na jednoj i na drugoj strani, jer ako se to ne možemo dogovoriti bilateralno, onda je logično da se traži sudska instanca, a to je Međunarodni sud pravde u Haagu", rekao je Mesić novinarima na otvorenju Prvog kongresa pedagoga Hrvatske.
Osvrćući se na kornatsku tragediju u kojoj je poginulo 12 vatrogasaca, Mesić je rekao da će sve institucije koje su u to uključene obaviti svoj dio posla. "Bit će izvršene sve istražne radnje, a pravosudni će sustav odigrati svoju ulogu, jer se istina mora utvrditi", rekao je Mesić dodajući kako postoje razna nagađanja, čak i špekulacije, a sve to smeta pravom utvrđivanju istine.
|
Stjepan Mesić |
To što nitko ne zna ime pilota helikoptera po Mesićevu je mišljenju zbog toga da se čovjeka ne bi previše uznemiravalo i da ne mora komunicirati s onima koji se ne bave tom istragom.
Upitan kako komentira nagađanja o svojoj ulozi u izboru čelnih ljudi na HTV-u, posebno urednice Informativno-političkog programa, rekao je kako on s tim nema nikakve veze. (Hina)
NAKON ŠTO JE UBIO POLITIČARA NAZVAO PRIJATELJA
Župnik je prvo nazvao svog svećenika: Oče, ubio sam čovjeka! Da nisam ja njega, on bi mene
IZBJEGAO SMRT








