DERBI U KOPRIVNICI

U 90. minuti činilo se kako je Hajdukova serija stala u Koprivnici . Belupo je vodio 3-2 i čekao se posljednji zvižduk suca Matoca za veliku pobjedu. No, s takvom situacijom nije se mirio Josip Bašić. Mladi igrač Hajduka vrebao je u kaznenom prostoru i iskoristio neodlučnost vratara Rodića te izjednačio rezultat...

U sjajnoj utakmici Belupo je okrenuo početnu prednost Hajduka i poveo 3-1 u 66. minuti. No, Sušić i Bašić kreirali su izjednačenje i nastavili Hajdukovu seriju nepobjedivosti. Ovim bodom Hajduk je prepustio poziciju lidera Dinamu, ali ponovno su pokazali karakter koji ih drži u vrhu ljestvice.

Klasični autogol zabio si je Slaven Belupo dan prije utakmice kada su najavili da će zatvoriti vrata stadiona navijačima Hajduka. Bio je to dodatni motiv Torcidi koja je mobilirala redove i u velikom broju stigla u Koprivnicu. Podrška navijača dala je krila igračima Hajduka koji su dobro otvorili dvoboj. Doduše, Kiš je promašio loptu nakon ubačaja Jozinovića,a pridružio mu se Illuridze malo kasnije. Što zbog promašaja a ponešto i zbog neodgovornosti u igri Tudor je Gruzijca zamjenio već u 24. minuti uz solidnu porciju ‘jezikove juhe’ ispred klupe Hajduka.

Nije niti Slaven Belupo bio statist u prvome djelu. Ozobić je pogodio vanjski dio mreže, a udarac Grgića fantastičnom rekacijom ‘skinuo’ je vratar Kalinić koji iz utakmice u utakmicu potvrđuje reprezentativni porencijal. I kada se činilo kako je Hajduk posustao nakon početnog pritiska, stigli su u vodstvo. Vršajević je probio desnu stranu, loptu je preskočio Kiš a Pašalić neobranjivo šalje loptu mrežu.

Hajduk je u tim trenucima kontrolirao igru i čekao poluvrijeme, ali uporni domaćini nagrađeni su u posljednjoj minutu prije odlaska na odmor. Udarac Čanađije je vratar Hajduka uspio amortizirati, ali odbijena lopta dolazi do Matoša koji s gol linije gura loptu u mrežu i dovodi Belupo do izjednačenja.

A ondje gdje je Matoš stao, nastavio je Brlek kojem su trebale tek tri minute nastavka da režira preokret u Koprivnici. Domaćini su odigrali klasičnu kontru koju je ovaj završio pogotkom. Nema sumnje kako je preokret šokirao mladu momčad Hajduka koja je malo kasnije primila još jedan gol. Ovoga puta nakon kornera je bio precizan Edson.

Nakon toga se igralo spuštenog garda. Redale su se prilike na obje strane, a tračak nade Splićanima ponudio je Sven Sušić koji je prevario Rodića uz pomoć domaćeg stopera bagarića od čije je noge lopta promjenila smjer.

Nešto prije priliku je dobio Davor Vugrinec koji se našao oči u oči s Kalinićem, ali je vratar Hajduka bio spretniji. I kada se činilo da će Hajduk poražen napustiti Koprivnicu, bod je stigao u sudačkoj nadoknadi preko Bašića...

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 3-3 (Matoš 45, Brlek 48, Edson 66/ Pašalić 35, Sušić 76, Bašić 92)

Stadion: Gradski. Gledatelja: 3000. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Slaven Belupo: Rodić 5 - Fuštar 6, Bagarić 6, Grgić 6, Edson 6,5 - Crepulja 6, Brlek 6,5 - Delić - (od 7. Matoš 7), Čanađija 6,5, Rak 7 (od 71. Vugrinec) - Ozobić 6,5(od 86. Purić)

Hajduk: Kalinić 6,5 - Vršajević 6, Milović 6, Maloča 6, Jozinović 6,5 - Sušić 7, Pašalić 7 (od 73. Bradarić -) - Kuassi 6, Andrijašević 6, Iluridze 5 (od 24. Bašić 7) - Kiš 6.

Žuti kartoni: Rak, Fuštar, Ozobić (Slaven Belupo); Pašalić, Kuassi (Hajduk)

KRAJ UTAKMICE

GOOL 92. minuta - Lopta je iz auta ubačena u kazneni prostor, a potom je jedan od igrača Hajduka glavom pokušao prebaciti loptu na drugu stativu, ali nakon visoke svijeće, Bašić se najbolje snašao u šesnaestercu i poslao loptu iza leđa Rodića za izjednačenje

82. minuta - Vugrinec je nakon fenomenalne solo akcije u kojoj je nanizao nekoliko igrača Bijelih, ali njegov udarac otišao je ravno u Kalinića

GOOL 76. minuta - Tino Sušić pucao je s ruba šesnaesterca, a lopta je, nakon što se odbila od bloka, prevarila vratara Rodića i otkotrljala se u mrežu za smanjenje vodstva domaćina

76. minuta - Kouassi je izašao oči u oči s vratarom Rodićem, ali ovaj brani njegov pokušaj

74. minuta - Crepulja je povukao loptu do kaznenog prostora i potoma opalio, ali je njegov udarac završio pored desne vratnice

GOOL 66. minuta - Nakon udarca iz kuta najviši u skoku je bio Brazilac Edson za povećanje vodstva Slaven Belupa

64. minuta - Ozobić je pucao s ruba šesnaesterca i pritom gađao bliži kut Kalinićevih vrata, ali pogodio je samo vanjskii dio mreže

61. minuta - Jozinović je opalio s desetak metara iskosa, ali je lopta otišla iznad grede

57. minuta - Koaussi je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor domaćina, ali je potom nakon jednog lakšeg starta pao kao pokošen te mu je sudac pokazao žuti karton

GOOL 48. minuta - Slaven Belupo je povukao brzu kontru, a Brlek s desetak metara šalje loptu ispod Kalinića za vodstvo domaćina

KRAJ POLUVREMENA

GOOL 45. minuta - Hajduk se opustio u posljednjim trenucima prvog dijela i to su domaći kaznili. Rak je vratio sjajnu povratnu loptu za Čanađiju koji je opalio iz prve, a Kalinić obranio. Međutim, lopta se odbila na metar od vrata gostiju i Matoš je iz blizine samo gurnuo u mrežu.

GOOL 35. minuta - Hajduk je poveo nakon sjajne akcije. Vršajević je ubacio s desne strane, Kiš je propustio loptu, a Pašalić je naletio i sa desetak metara zakucao loptu pod gredu.

24. minuta - Tudor je već zamijenio Iluridzea Bašićem i prilikom izlaska iz igre Gruzijcu očitao bukvicu.

22. minuta - Ozobić je dobro pucao s 15-ak metara lijevo iskosa, a lopta se zakoprcala u vanjskom dijelu mreže.

16. minuta - Izvrstan udarac Grgića i još bolja intervencija Kalinića.

14. minuta - Najveća prilika za Hajduk! Jozinović je odlično ubacio, a Iluridze je sa pet metara glavom promašio okvir gola.

9. minuta - Prva dobra šansa za domaće. Nakon visokog ubačaja s lijeve strane Čanađija je iz blizine pucao visoko preko gola.

6. minuta - Kiš je bio na desetak metara od gola i promašio je cijelu loptu!

4. minuta - Jozonović je dobro ubacio s lijeve strane, a lopta je zamalo preletjela usamljenog Iluridzea.

Utakmica je počela!

Iako su u Koprivnici najavili da neće pustiti na stiadion sve one navijače za koje sumnjaju da su navijači Hajduka, to se na kraju ipak nije dogodilo. Torcidaši su kupili karte za utakmicu i zauzet će svoje mjesto na jedinoj tribini na koprivničkom stadionu.

24. travanj 2024 17:06