KAUBOJI BRONČANI

Najuspješnije OI u povijesti za Hrvatsku: Imamo i šesto odličje, rukometaši pregazili Mađare!

Objavljeno: 12.08.2012

Hrvatski rukometaši osvojili su brončanu medalju na Olimpijskim igrama nakon što su u borbi za treće mjesto pobijedili reprezentaciju Mađarske 33:26 (19:14). Utakmica se igrala u Basketball Areni, a sudili su Vaclav Horacek i Jiri Novotny iz Češke.

Nakon zlatnih medalja u Atlanti 1996. i Ateni 2004., hrvatski rukometaši osvojili su i brončanu medalju na XXX. olimpijskim igrama u Londonu na kojim su po mnogima igrali najljepši rukomet.

Presudio je poraz od Francuza u polufinalu koje je naše izbacio iz utrke za zlatno odličje pa su s omjerom pobjeda i poraza 7:1 odabranici Slavka Goluže na kraju zauzeli treće mjesto.

Goluža: Svaka medalja na OI ima sjaj!; Čupić: Zaslužili smo više, ali i 3. mjesto je veliko!

Poraz protiv Francuske u polufinalu utjecao je na početku utakmice protiv Mađarske na naše rukometaše koji su puno griješili u obrani pa je vratar Alilović prvu obranu imao tek u 18. minuti, a prvo vodstvo naši su ostvarili u osmoj minuti za 5:4 zahvlajujući pogotku Igora Vorija. Ipak veća kvaliteta naših igrača, posebno u vanjskoj liniji, došla je do izražaja i prvo poluvrijeme smo dobili s pet golova razlike 19:14.

Mađari su u drugi dio utakmice ušli odlučni da smanje vodstvo naših koji su im u tome pomogli neinventivnom igrom u napadu jer čak pet minuta nisu uspjeli postići pogodak pa su Mađari su nam se približili na samo tri gola razlike (23:20). Naši tada ponovno ubrzavaju, a brzi protok lopte Mađari ne mogu pratiti pa Lacković, Duvnjak, Ćupić i Štrlek serijom efektnih golova s krila i vanjskih pozicija u 48. minuti stvaraju prednost od šest pogodaka i praktički "zaključavaju" utakmicu.

Rukometaši osvojili 22. olimpijsku medalju za Hrvatsku, Barakude donose novu

Do kraja susreta naši su rutinirano kontrolirali rezultat, a u tim trenucima razbranio se i vratar Mirko Alilović koji imao 13 obrana pa su naši i puno prije nego što su češki suci odsvirali kraj započeli sa zasluženim slavljem.

Josipović uputio čestitke: 'Pokazali ste karakter, zajedništvo i visoko rukometno umijeće'

Brončana olimpijska medalja je svakako veliki uspjeh, ali ostaje žaljenje zbog slabog izdanja naše reprezentacije u susretu protiv Francuske u kojem nisu "bili pravi". S obzirom da se radi o relativno mladoj momčadi koja će nakon Londona doživjeti tek neznatne promjene, od naših rukometaša na budućim velikim natjecanjima možemo očekivati nova odličja.

HRVATSKA - MAĐARSKA 33:26

HRVATSKA: Losert, Alilović, Balić, Duvnjak 6, Lacković 7, Kopljar 3, Vori 2, Gojun, Horvat, Vuković 1, Bičanić, Buntić 1, Štrlek 5, Ćupić 8. Trener: Slavko Goluža

MAĐARSKA: Fazekas, Mikler, Ilyes, Csaszar, Mocsai, Ivancsik 2, Harsanyi 7, Putics 5, Laluska, Nagy 6, Vadkerti 1, Zubai 3, Schuch, Lekai 2. Trener: Lajos Mocsai

Isključenja: Hrvatska 3, Mađarska 4

Sedmerci: Hrvatska 1/1, Mađarska 2/2

KRAJ

60. minuta - Duvnjak je dao šesti svoj pogodak, Vadkerti zabija za kraj

59. minuta - Nagy je promašio vrata

58. minuta - Alilovićje obranio Nagyju

57. minuta - Harsanyi je dao gol

56. minuta - Fazekas je obranio pokušaj Duvnjaka, Nagy je dao gol. Kakv cepelin Lackovića na dodavanje Čupića

55. minuta - Zubai je zabio svoj treći pogodak

54. minuta - Štrlek daje svoj peti gol ukupno

53. minuta - Duvnjak daje gol s devet metara. Osmi pogodak Čupića, ovaj put iz kontre

52. minuta - Alilović brani pokušaj Nagyja, deseta njegova obrana

51. minuta - Alilović je sjajno obranio Zubaiju. Duvnjak zabija

50. minuta - Putics zabija

49. minuta - Fazekas je obranio Čupićev pokušaj s krila

48. minuta - Prvi sedmerac za Hrvatku. Čupić zabija. Mocsai isključen

46. minuta - Buntić daje svoj prvi pogodak

45. minuta - Lacković daje svoj šesti pogodak

44. minuta - Putics ponovno postiže pogodak

43. minuta - Lekai je zabio za minut tri Mađara. 23:20. Čupić uzvraća

42. minuta - Vorijev pokušaj obranio je mađarski vratar

41. minuta - Ivancsik zabija s krila i dolazi na minus četiri, 23:19

40. minuta - Lekai je zabio s krila

38. minuta - Duvnjak zabija, Ivancsik uzvraća

37. minuta - Zubai zabija, Mađari imaju dva igrača više.Vori je isključen, Gojun ranije

35.minuta - Kopljar zabija za 22:15

34. minuta - Štrlek postiže svoj četvrti pogodak. Alilović došao do sedme obrane

33. minuta - Lacković se sjajno diže i postiže pogodak. Putics smanjuje

32. minuta - Mađari nisu uspjeli realizirati napad

31. minuta - Probali smo zabiti iz kontre, ipak nismo uspjeli, presječena je lopta. Gojun je dobio dvije minute

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30. minuta - Putics siječe loptu i zabija iz kontre. Plus pet za Hrvatsku na poluvremenu

29. minuta - Kopljar daje svoj drugi gol za 19:13

28. minuta - Patics zabija za Mađare

27. minuta - Duvnjak je lijepo odigrao za Čupića koji postiže gol s krila

26. minuta - Harsanyi postiže svoj šesti pogodak. Duvnjak postiže svoj drugi pogodak. Vuković daje za plus pet

25. minuta - Lacković je zatresao merežu s devet metara snažnim udarcem u gornji lijevi kut

24. minuta - Alilović je obranio pokušaj Puticsa

23. minuta - Čupić s krila, Nagy je uzvratio. Kopljar se digao i pucao te je postigao svoj sedmi pogodak na olimpijskom turniru

22. minuta - Štrlek postiže lijep pogodak s krila

21. minuta - Harsanyi zabija svoj peti gol, od deset mađarskih

20. minuta - Čupić iz kontre zabija. Nagy uzvraća

19. minuta - Štrlek postiže gol s krila. Alilović je obranio, prva obrana naših vratara. Ponovno je Alilović obranio

18. minuta - Sedmerac za Mađare izveo je Harsanyi i zabio. Još nema obrane naših vratara

17. minuta - Vori zabija s crte.

16. minuta - Lacković postiže pogodak. Zubai za Mađare

15.minuta - Lacković se vratio

14. minuta - Fazekas je obranio Vukoviću

13.minuta - Isključen je Nagy. Balić ulazi prvi put

12.minuta - Ćupić uzvraća s krila

11.minuta - Nagy zabija s devet metara.

10. minuta - Harsanyi s crte zabija. Štrlek uzvraća. Vadkerti je dobio dvije minute zbog udaranja Vukovića

9. minuta - Vori zabija s crte za prvo vodstvo Hrvatske 5:4

8. minuta - Lacković je ostao na podu poslije prekršaja Nagyja koji je dobio dvije minute. Vuković je zamijenio Laca

7. minuta - Čupić s krila daje gol

6. minuta - Duvnjak se digao na devet metara i zabio, Losert je ušao umjesto Alilovića. Sedmerac je zabio Harsanyi

5. minuta - Nagy postiže za Mađare

4.minuta - Lacković ponovno

3. minuta - Lacković se diže i pogađa za izjednačenje, ali Nagy u idućem napadu pogađa za Mađarsku

1. minuta - Nakon promašaja Čupića, Harsanyi s druge strane dovodi Mađare u vodstvo