VUKOVI KONAČNO GRIZU

Cibona trijumfalno prošla Trnsko, Vukovi jedini neporaženi

U prvih deset minuta Repeša je na Krunu Simonu izrotirao čak četiri čuvara i to je dodatno umorilo Zagrebov motor, koji je na kraju ušao i u određenu nervozu
 Nenad Dugi / CROPIX

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da Zagreb ovu utakmicu nemože dobiti, jer je Cibona otvorila susret sjajno, poveli su 13:0 a Zagreb je svoj prvi ubačaj imao tek preko Markote u 5. minuti.

Odlično su cibosi uštopali Krunu Simona koji je u situaciji kada nedostaje Mulaomerović igrao na mjestu organizatora igre. U prvih deset minuta Repeša je na njemu izrotirao čak četiri čuvara i to je dodatno umorilo Zagrebov motor, koji je na kraju ušao i u određenu nervozu.

Najveću su prednost gosti imali u 23. minuti kada je bilo 56:36, a Zagreb je tračak nade imao u 35. minuti nakon sva tri pogođena bacanja Markote koji je rezultat spustio na pristojnih osam razlike (58:66). No, već u slijedećem napadu El-Amin ubacuje tricu čime su sve nade Zagreba potopljene.

Zagreb - Cibona 71-85

(15:25, 17:21, 18:18, 21:21)

ZAGREB - SŠD Trnsko. Gledatelja: 800. Suci: Muhvić (Karlovac), Dožai (Zagreb) i Jovović (V. Gorica).

ZAGREB: Mašić 8 (3-5), Halilović, Simon 16 (2-2), Babić 4, Morović 5, Novačić, Markota 11 (7-7), Rančić 10, Mavra, Ožbolt 4 (1-2), Rikić, Šarić 13 (2-3).

CIBONA: Suton 2, Zubčić 14, Barbour 18 (7-9), Rudež 12, Marčinković 7 (4-4), Rozić, Hampl, Žižić 11 (1-1), Arapović, El-Amin 5, Wright 12, Kovačević 4 (2-2).

SLOBODNA BACANJA: Zagreb 15-19 (79%), Cibona 14-16 (88%). OSOBNE POGREŠKE: Zagreb 21, Cibona 22. PET OSOBNIH POGREŠAKA: Rozić (40). TEHNIČKA POGREŠKA: Zubčić (8).

ŠUT: Zagreb 24-54 (44%), Cibona 31-67 (46%). SKOK: Zagreb 29 (22+7), Cibona 39 (26+13).

TRI POENA: Zagreb 8-24 (33%) - Simon 2, Rančić 2, Šarić, Ožbolt, Morović, Mašić; Cibona 9-24 (38%) - Zubčić 4, Rudež 2, Barbour, Marčinković, El-Amin.

23. travanj 2024 10:59