I DALJE STOPOSTOTNI

Sjajna Hrvatska u završnici slomila žilavu Španjolsku i u četvrtfinalu ide na Tunis!

• Drago Sopta/CROPIX

Objavljeno: 06.08.2012

Hrvatska reprezentacija je u 5. kolu grupne faze pobijedila Španjolsku s 30-35, te će u četvrtfinalnoj utakmici igrati protiv najslabijeg suparnika iz druge skupine

Još jedna šetnja do uvjerljive pobjede, iako smo se na ovoj utakmici zaustavili na “samo” plus pet! Na trenutke je to djelovalo dosadno, kao kad rukomet igra Velika Britanija, u jednom času smo se čak uplašili da su naši dečki “upali u crnu rupu”, jer su se Španjolci odljepili na plus tri gola. Ali, kada se doda malo gasa i kada Hrvatska pojača ritam, “furija” će otići iz dvorane pognute glave.

Svjesni da rezultat ništa ne znači, da se igra samo zbog dojma, naši rukometaši nisu dobro ušli u utakmicu. Uz to, i španjolski golman Šterbik bio je u velikoj formi, skidao je sve, uključujući i sedmerce. Efikasnost je zatajila, za 20 minuta zabili smo samo 6 golova, ali - nije zatajilo najače oružje, obrana. Poluvrijeme smo završili na plus jedan, bio je to jedini gol Ivana Balića. Drugo poluvrijeme je bilo najobičnija formalnost, raspucali su se Ivan Čupić i Blaženko Lacković, koji su zabili po sedam golova. Španjolci su shvatili da je sve to uzaludni trud, predali su se u finišu utakmice.

Hrvatska će u četvrtfinalu olimpijskog turnira igrati protiv Tunisa, ne bi to trebala uopće biti problematična utakmica. No, u razgovoru sa Slavkom Golužom, osjetio sam da puše i na hladno, ne prestaje ponavljati: obrana, samo obrana, sve se temelji na obrani. I doista, hrvatska reprezentacija savršeno igra obranu. Ona je ključ svega. I sjajna igra razigravača Domagoja Duvnjaka, nezaustavljivi “zvrk” Ivan Čupić, te “dežurni u zraku” Blaženko Lacković. Za Tunis bi to trebalo biti dovoljno, a za veće domete, trebati će više žara i jača motivacija...

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 30:25

HRVATSKA: Losert, Alilović; Balić 1, Duvnjak 4, Lacković 7, Kopljar 2, Vori 2, Gojun, Horvat 2 (1), Vuković 2, Buntić 1, Štrlek 2, Čupić 7 (4), Ninčević.

ŠPANJOLSKA: Šterbik, Hombrados; Gurbindo 1, Rocas 2 (1), Maqueda 2, Tomas 5 (3), Entrerrios 5, Aguirrezabalaga 2, Sarmiento, Aguinagalde 1, Ugalde 3, Canellas 4, Morros, Guardiola

SEDMERCI: Hrvatska 4/5, Španjolska 4/5

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Španjolska 6 minuta.

SUCI: Geipel i Helbig (oba Njemačka)

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 30-25