Petrić u debiju zabio dva pogotka, potop QPR-a i Liverpoola, poraz Tottenhama

• Fulham FC

• AP

Autor:  Hina

Objavljeno: 18.08.2012

Hrvatski napadač Mladen Petrić imao je debi iz snova za svoj novi klub, engleskog prvoligaša Fulham. U 5-0 (2-0) pobjedi Fulhama protiv Norwich Cityja u susretu 1. kola novog engleskog prvenstva Petrić je postigao dva pogotka, te upisao jednu asistenciju.

Fulham vs Norwich city (18.08.2012... by dinocro6

Naš je napadač postigao drugi i treći pogodak na utakmici, prvo je u 41. minuti zatresao suparničku mrežu udarcem glavom izbliza, a zatim je u 54. minuti pogodio i nogom izvan kaznenog prostora. Odličan učinak Petrić je zaokružio i asistencijom Alexu Kačanikliću za 4-0 u 66. minuti da bi ga dvije minute potom trener Martin Jol povukao iz igre uz ovacije gledatelja na Craven Cottageu.

Strijelac prvog gola za Fulham bio je Damien Duff (26), a konačnih 5-0 postavio je Steve Sidwell (87-11m).

Prvi dan nove sezone donio je i nekoliko iznenađenja. Arsenal je na svom terenu odigrao tek 0-0 protiv Sunderlanda, Liverpool je u sezonu krenuo neugodnim 0-3 porazom na gostovanju kod West Bromwich Albiona, dok je Queens Park Rangers izgubio s visokih 0-5 na svom Loftus Roadu od Swansea Cityja.

U posljednjoj utakmici 1. kola engleske Newcastle je kod kuće pobijedio Tottenham s 2-1. Spursi u Newcastelu nisu imali sreće jer su u pet minuta gredu pogađali Jermain Defoe i Gareth Bale. Newcastle došao u vodstvo preko Baa. Gosti su izjednačili u 75. minuti preko Defoe, a konačni rezultat pet minuta kasnije postavio Ben Arfa koji je realizirao penal koji je sam izborio.