Stanari su, kako su napisali, odlučili progovoriti potaknuti člankom koji je prošli tjedan objavio Jutarnji list, a u kojem je mladi vozač predsjednikove tjelohranitelje optužio da su ga pretukli jer se nije na vrijeme sklonio s autom pred službenom kolonom. Ogorčeni stanovnici Pantovčaka, Cmroka, Prekrižja i Jurjevske u pismu navode i nekoliko incidenata u kojem su, kako kažu, pretrpjeli velike šokove i neugodnosti zbog agresivnog pristupa u prometu predsjedničke kolone.
| Susjedu, koja je trudnica, nedavno su napali Vaši čuvari jer se toliko zbunila pa se nije snašla i sklonila dok je kolona prolazila. Napad je bio toliko bezobrazan da se rasplakala od straha. Susjedi s Jurjevske službena je kolona pak usred vožnje razbila retrovizor, navodi u pismu jedna stanarka |
Mesićevi susjedi nezadovoljni su i tamošnjim “ležećim policajcima” koji, kako kažu, samo pogoršavaju stvar. Naime, predsjednička kolona sada, tvrde autori pisma, vozi po sredini ceste čime brže prolazi preko uspornika pa stanari navode primjer u kojem je majka, vozeći trogodišnje dijete, zamalo doživjela frontalni sudar jer je cijela kolona vozila po sredini ulice. Stanari na kraju pisma upozoravaju Mesića na to da je njihov strah dosegnuo tu mjeru da već dulje vremena razmišljaju o tome da svoju djecu ispišu iz tamošnjih škola i vrtića.
Ravnatelji dvaju vrtića i osnovne škole Pantovčak jučer se, pak, nisu mogli sjetiti nijednog primjera u kojem se netko od roditelja žalio na ponašanje u prometu predsjednikovih tjelesnih čuvara. Roditelji i stanari s kojima smo jučer razgovorali nisu znali tko je poslao anonimno pismo, no priznali su nam da predsjednička kolona vozi prebrzo te da se ponekad ponašaju kao da su sami na cesti. Nekoliko stanara kaže da se na Pantovčaku o tom problemu razgovara još od vremena predsjednika Tuđmana, no da se nikad nitko nije usudio nešto poduzeti jer je “ipak riječ o predsjedniku”.
Mesićeva glasnogovornica: MUP-ovci ne voze opasno Danijela
Barišić, pročelnica Odjela za informiranje u Uredu predsjednika, kaže
da se djelatnici MUP-a, koji čuvaju predsjednika, drže prometnih zakona
i propisa. Barišić tvrdi da MUP-ovci paze na sigurnost u prometu, a kao
jedan od argumenata navodi da se i sama često vozi u predsjedničkoj
koloni te da nikada nije uočila kršenje prometnih propisa ili neopreznu
i opasnu vožnju. |
Ante Milković

