Primera: Zidaneov hat-trick za pobjedu Reala

Objavljeno: 15.01.2006

MADRID - U 19. kolu španjolskog prvenstva iznenađenje kola napravili su nogometaši Alavesa. Momčad sa začelja prvenstvene ljestvice iznenadila je favorizirani Deportivo na njegovu terenu pobjedom 2-0.

Poraz od Alavesa drugi je uzastopni domaći neuspjeh kluba iz La Corune. Dva kola prije na Riazoru je bolji od njih bio Espanyol.

Barcelona je teže nego što se očekivalo pobijedila Athletic Bilbao. Gosti su poveli preko llorentea u 16. minuti. Izjednačio je Ronaldinho u 38. iz jedanaesterca, a pobjedu lideru prvenstva donio je Messi početkom drugog dijela utakmice. U 90. minuti crveni karton zaradio je Deco.

U večernjoj utakmici Real se lako obračunao sa Sevillom. Madriđani su poveli već u 7. minuti golom Gutija. Izjednačio je Fabiano, a stvari je na svoje mjesto hat-trickom stavio Zinedine Zidane. Završilo je 4-2.

U ostalim susretima Zaragoza je s 3-1 pobijedila Mallorcu, Espanyol golom Tamuda u posljednjoj minuti utakmice oteo Sociedadu tri boda, dok je Racing slavio na svom terenu protiv Villareala.

Utakmicu u Santanderu obilježila su čak tri crvena kartona. Dva su dobili domaćini (Pinillos i Alfaro), a u Villarealu je pocrvenio Font.

Getafe i Celta su podijelili bodove (1-1), dok je Cadiz s dva gola Medine odnio puni plijen iz Malage.