WEEKEND MEDIA FESTIVAL
Rast od nevjerojatnih 30 posto: NEDJELJNI JUTARNJI ima najveći rast prodane naklade u Europi!
Drugi dan rovinjskog Weekend Media Festivala obilježila je ekskluzivna premijera magazina D&D
ROVINJ - Drugi dan rovinjskog Weekend Media Festivala obilježila je ekskluzivna premijera magazina D&D , novog izdanja Nedjeljnog Jutarnjeg .
- Jako smo zadovoljni prvim brojem - rekla je Boba Blašković, urednica D&D-a. - Čini nam se kako će svatko pronaći nešto za sebe. Koncept je vrlo jednostavan: sve najbolje za svakoga - kazala je okupljenima u dvorani.
- Mislim da mogu kazati - rekla je Boba - kako ne postoji bolji magazin o interijerima na svijetu za 3 kune. U prvom broju donosimo više od 200 konkretnih savjeta, 116 stranica, i preko 150 predmeta - rekla je.
Treći magazin
D&D je predstavljen u sklopu prezentacije modela Nedjeljnog Jutarnjeg i njegovih magazinskih izdanja. Nedjeljni Jutarnji najuspješnije je novo izdanje u Europi, s rastom naklade od 30% ove godine, a predstavljeni D&D treći je magazin Nedjeljnog Jutarnjeg, nakon velikog uspjeha Dobre hrane i Svijeta. Oba izdanja prosječno prodaju više od 30 tisuća primjeraka po broju.
- Očekujemo veliku prodaju prvog broja - rekla je Boba Blašković. - Pazili smo da u broju bude puno savjeta i stvari za svakoga, od predmeta koji koštaju 5 kuna, do onih koji su bezobrazno skupi, ali o njima možemo sanjati - nasmijala se Boba.
Urednici Nedjeljnog izabrali su upravo najjači regionalni medijski festival za prikazivanje novog magazina. - Tržištu dajemo višu kvalitetu - rekao je Tomislav Wruss, direktor izdavaštva Euroapressholdinga, u uvodnom dijelu prezentacije modela Nedjeljnog Jutarnjeg. - Mislimo da naš sadržaj vrijedi višu cijenu, i to je uspjeh Nedjeljnog i njegovih magazina definitivno pokazao. Mi ćemo zato naplaćivati i sadržaj na webu i prodavati premium magazine Nedjeljnog po višoj cijeni nego se inače prodaju dnevne novine - rekao je Wruss, koji je ujutro nastupio na izuzetno posjećenoj i zanimljivoj diskusiji o naplati novinskog sadržaja na internetskim portalima.
Prepunu dvoranu pozdravila je Ana Šarić, direktorica mareketinga EPH, a riječ je zatim preuzeo Miran Pavić, glavni urednik Nedjeljnog Jutarnjeg.
Umjetnička instalacija
- Ovo nam je treći magazin u manje od četiri mjeseca - rekao je Pavić. - Očekujmo bestijalno veliku prodaju, još veću od Svijeta i Dobre hrane, koji su postali apsolutni lideri u svojim tržištima - rekao je Pavić. Zatim je najavio kako uskoro stiže i četvrti magazin Nedjeljnog. - Vidim nekoliko kiselih lica konkurencije.
Pavić se također osvrnuo na razloge uspjeha Nedjeljnog Jutarnjeg. - Nema velike formule. Mi smo naprosto se odlučili potpuno fokusirati na kvalitetu sadržaja: jesu li tekstovi dobro napisani, fotografirani, prezentirani. Zapravo smo htjeli raditi novine kakve i sami želimo čitati - zaključio je Pavić.
Prezentaciju Nedjeljnog pratilo je nekoliko stotina najvažnijih aktera medijskog i oglašavačkog biznisa, a svi su kao posebni poklon dobili prvi broj D&D, dva dana prije nego će se pojaviti na koscima. Prvi broj magazina D&D u prodaji će se naći ove nedjelje, 25.09., uz Nedjeljni Jutarnji, po cijeni od 10 kuna.
Ovogodišnji Weekend Media Festival obilježila je umjetnička instalacija Željka Kipkea, koji je samo za EPH dizajnirao štand s kompilacijama naslovnica najvažnijih izdanja Europapress Holdinga. Prisutnošću na festivalu istaknula se i Gloria, Globus, OK i Jutarnji list.
