NBA LIGA

Carmelo Anthony odveo Knickse na prag doigravanja!

Anthony je briljirao s 35 poena, 12 skokova i deset asistencija i na taj način zasjenio Paula Piercea koji je u velikoj večeri ubacio 43 koša, najviše ove sezone
 AP

Drugim triple-double učinkom u karijeri Carmelo Anthony je predvodio New York do domaće pobjede protiv Bostona (118-110) i još malo približio svoju momčad doigravanju NBA lige...

Anthony je briljirao s 35 poena, 12 skokova i deset asistencija i na taj način zasjenio Paula Piercea koji je u velikoj večeri ubacio 43 koša, najviše ove sezone, ali Celticsima to nije pomoglo. Imao je Anthony u utorak pomoć JR Smitha i Stevea Novaka - obojica su s klupe ubacila po 25 koševa i to uglavnom zahvaljujući tricama. Novak je imao šut 8-10, a Smith 7-10 za tri poena. Ukupno su Knicksi pogodili 19 trica, od čega 14 u prvom poluvremenu koje su završili sa 72 ubačena koša. New York je sada samostalno na sedmom mjestu Istočne konferencije s tri pobjede više od devetoplasiranog Milwaukeeja koji je odigrao utakmicu manje.

San Antonio je nanio najteži ovosezonski poraz LA Lakersima, u njihovom ih je Staples Centeru pobijedio sa 112-91. S četvrtom pobjedom u nizu Spursi su se dodatno učvrstili na čelu Zapadne konferencije, a do trijumfa u Kaliforniji su ih već tradicionalno predvodili Tony Parker (29 poena, 13 asistencija), Tim Duncan (19 poena, osam skokova) i Manu Ginobili (15 poena). Gosti su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini u kojoj su napravili seriju 18-0 od čega se Lakersi, koji su šesti put zaredom igrali bez ozlijeđenog Kobea Bryanta, nisu uspjeli oporaviti.

Do šeste je uzastopne pobjede i desete u zadnjih 11 utakmica došla Indiana koja je u utorak sa 102-97 slavila u gostima kod Philadelphije. Danny Granger je postigao 24 koša za Pacerse, dok je Andre Iguodala s poenom manje bio najefikasniji kod Sixersa koji se s tri poraza u nizu i dalje drže na osmom mjestu Istoka, ali Milwaukee im ozbiljno prijeti.

U dvoboju momčadi bez izgleda za doigravanje Detroit je kao gost svladao Cleveland sa 116-77, a kao zanimljivost će ostati zapisano da su Pistonsi nakon tri četvrtine vodili sa 100-50! Cavaliersi su do kraja ipak ublažili minus, tako da je najteži poraz ove sezone u ligi ostao onaj Charlottea protiv Portlanda s 44 koša razlike.

NBA liga, utorak:

Philadelphia - Indiana 97-102 (Iguodala 23k / Granger 24k, Hibbert 15k, 13s)

Minnesota - Memphis 84-91 (Barea 28k, 8a / Gay 28k, 9s, Randolph 16k, 11s)

Los Angeles Lakers - San Antonio 91-112 (Bynum 21k / Parker 29k, 13a, Duncan 19k, 8s)

Detroit - Cleveland 116-77 (Knight 28k, Prince 15k / Harris 18k)

New York - Boston 118-110 (Anthony 35k, 12s, 10a, Smith 25k, Novak 25k / Pierce 43k)