EUROLIGA

BIZARAN INCIDENT U BEOGRADU Navijači Zvezde na parket bacili svinjsku potkoljenicu

U petak su odigrane preostale utakmice 3. kola Top 16 košarkaške Eurolige, a beogradska Crvena zvezda i španjolska Unicaja ostale su jedina dvije momčadi bez ijedne pobjede.

Vodeću momčad ABA lige u beogradskoj Areni je sa 75-64 pobijedio turski Galatasaray. Uz veliko osiguranje u beogradskoj Areni, no nije prošlo bez problema. Navijači Zvezde u jednom trenutku na parket su bacili svinjsku potkoljenicu što je šokiralo goste. Utakmica je na sreću mirno privedena kraju.

Košarkaši grčkog Olympiacosa svladali su na gostovanju Istanbulu Fenerbahče Ulker sa 74-68 u utakmici 3. kola skupine F.

Grke je do pobjede sa 16 koševa i šest asistencija predvodio Vasilis Spanoulis, a Matt Lojeski ubacio je 18 poena uz osam skokova. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Oliver Lafayette u dresu Olympiacosa je za četiri minute ubacio šest koševa.

Bek Fenerbahčea Andrew Goudelock je s 23 poena bio najbolji strijelac utakmice. Luka Žorić, hrvatski reprezentativni centar u momčadi Fenerbahčea, u igri je proveo samo tri minute te ostao bez učinka.

Olympiacos je nakon tri kola uz moskovski CSKA jedina neporažena momčad u skupini F, a Fenerbahče Ulker je ostao na jednoj pobjedi uz dva poraza.