VELIKI DERBI 7. KOLA

Definitivno je nedostajalo vatre, one prave u derbiju 7. kola Lige za prvaka, reprizi lanjskog finala između Cedevite i Cibone. Dvojku Doma sportova pohodilo je oko dvije tisuće ljudi, no, oni nisu mogli uživati u nezaboravnoj košarci. Vidjeli su pobjedu Cedevite, šestu za redom u PH nakon uvodnog poraza od Zadra. I najslađu. Onu protiv Cibone s kojom sad imaju 3-2 ove sezone...

Bila je to utakmica u kojoj je Cedevita sa 19-2 došla do dvoznamenkaste prednosti početkom druge četvrtine. I to nakon što je Cibona imala 17:10 (Blassingame je ubacio sedam poena u prve dvije minute). Međutim, kad je povela, Cedevita se više nije okrenula, a utakmica je ušla u relativno neizvjesnih posljednjih pet minuta samo zato jer je domaćin u nekoliko navrata propustio prelomiti. Prvo kod +12 u 14. minuti, a potom kod iste razlike krajem treće četvrtine, kad je bilo 55.43.

Svaki put su se Vukovi vraćali preko Šarića, Strawberryja ili Nicevića, no, bila je to večer u kojoj Cedevita nije mogla izgubiti. S po dvije trice u završnici su pobjedu osigurali Predrag Šuput i Marko Tomas.

CEDEVITA - CIBONA 78 -69

ZAGREB - Dvorana II Doma sportova. Gledatelja 2.000.

CEDEVITA: Rogić, Wright 19, Šuput 19, Kitchen 7, Andrić 9 (3-5), Buva, Suton, Bilan 4 (2-2), Ilievski, Tomas 10, Mašić, Baždarić 10 (2-2).

CIBONA: Blassingame 17 (3-5), Šarić 13 (5-6), Marčinković, Mazalin, Rozić 4, Jagodić-Kuridža, Strawberry 10 (4-7), Nicević 12 (0-1), Žižić 5 (1-2), Arapović, Kovačević 8 (2-3).

25. travanj 2024 13:06