NBA LIGA

Reuters

Golden State Warriorsi su u utorak napravili još jedan korak prema povijesti. Na svojem su parketu svladali Houston Rocketse 123-110 te sada imaju omjer pobjeda i poraza 47-4, što u ovoj fazi sezone nikada nije uspjelo ni jednoj momčadi NBA lige. Ovo im je također bila 42. domaća pobjeda u nizu, čime zaostaju samo za legendarnom momčadi Bullsa iz sredine 90-ih, koja je svojedobno nanizala 44 pobjede u svojoj dvorani.

Najbolji igrač u pobjedi ponovno je bio MVP lige Steph Curry sa 35 poena (šut iz igre 12/24, trica 7/16), 9 dodavanja i 5 skokova. Steph je u prvom poluvremenu tricama izrešetao koš suparnika, ali Rocketsi nisu posustali te su čak nakratko prešli u vodstvo tijekom treće četvrtine. No, početkom zadnje dionice su Andre Iguodala i Harrison Barnes s dvije vezane trice vratili stvari na svoje mjesto te ucrtali put prema novom slavlju Warriorsa.

Osim Curryja svakako treba istaknuti utakmicu sezone Andrewa Boguta - australski Hrvat bio je prava napast u obrani, a ogled je završio sa 13 poena, 11 skokova, čak 6 blokada i 3 ukradene lopte. Odlični Barnes dodao je 19 poena uz 7 skokova, dok je Speights s klupe ubacio 15. Kod gostiju se istaknuo bradonja Harden s 37 poena, dok su Ariza i Howard dodali 19,.odnosno 16 koševa (Howard je imao i 15 skokova).

Koliko god brojke puno kažu, suha statistika ne može obuhvatiti svu ljepotu igre Warriorsa. Momčad Stevea Kerra ponekad djeluje kao tim svemiraca iz Space Jama, a najbolji primjer za to bila je jedna akcija iz treće četvrtine. Prvo je Curry spasio loptu ispod svojeg koša te je dodao Greenu - ovaj mu je vratio loptu nazad, da bi je MVP lige sjajnim asistom iza leđa proslijedio Iguodali koji je alley-oop dodavanjem pronašao Barbosu za lagano polaganje. Čisti košarkaški haiku.

San Antonio Spursi su pobijedili Miami Heat sa 119-101, iako je momčad s Floride imala prednost od sedam koševa na početku zadnje četvrtine. San Antonio je predvodio LaMarcus Aldridge koji je zabio 28 koševa, Kawhi Leonard je dodao 23.

Danny Green je ubacio 15 za Spurse kojima je ovo peta uzastopna pobjeda. Kod Miamija je najbolji bio Dwyane Wade sa 20 pogodaka. Chris Bosh je zabio 18, a Hassan Whiteside 14 uz šest skokova.

Miami je gubio 15 razlike u trećoj četvrtini, a onda je nešto manje od deset minuta prije kraja utakmice vodio 87-80. No, 16 sekundi kasnije situacija se promijenila. Patty Mills je pogodio tricu za Spurse nakon što je Beno Udrih na njemu napravio prekršaj. Poslije toga je Mills pogodio i tri slobodna bacanja. Onda je Whiteside udario laktom Bobu Marjanovića, suđen je namjeran prekršaj i Marjanović je pogodio slobodno bacanje, a Leonard šut.

Washington Wizards su sa 111-108 bili bolji od New York Knicksa. John Wall je postigao 28 poena uz 17 asistencija, Bradley Beal je dodao 26. Wall je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih 6.6 sekundi i Wizardsi su nanijeli Knicksima šesti uzastopni poraz nakon što je Langston Galloway promašio tricu na zvuk sirene. Carmelo Anthony je bio najučinkovitiji kod Knicksa sa 33 koša i 13 skokova.

Rezultati:

Miami Heat- San Antonio Spurs 101-119

New York Knicks - Washington Wizards 108-111

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 112-111

Dallas Mavericks - Utah Jazz 121-119 (produžetak)

4. Denver 21 32 .396 18

5. Minnesota 16 37 .302 23