Uz Šeksa na listi Škoro i dva ministra
Predsjednik HDZ-a Ivo Sanader jučer im je uručio stranačke iskaznice, kao i bivšoj NBA zvijezdi Dinu Rađi, vaterpolistu u mirovini Ivi Trumbiću i njegovoj supruzi te Sanji Župi iz splitske škole Spinut koja je dobila europski certifikat kao najbolja učiteljica.
Ivo Sanader tek će danas, zadnjeg dana roka za predaju izbornih lista, s najbližim suradnicima u predsjedništvu stranke, odrediti tko će se naći na listama HDZ-a za izbore.
Iako liste nisu gotove, neslužbeno se čuje kako na vodećim pozicijama neće biti puno iznenađenja. Za razliku od SDP-a, HDZ u izbore ide uglavnom s "provjerenim" kadrovima.
U prvoj izbornoj jedinici, gdje će listu predvoditi Jadranka Kosor, na izglednim pozicijama trebali bi biti i Božo Biškupić, Željko Turk, Franjo Arapović, ali i jedna od novih HDZ-ovih zvijezda - Marija Pejčinović Burić. U drugoj izbornoj jedinici, koju predvodi Andrija Hebrang, visoko će biti i Gordan Jandroković te Damir Polančec.
U Jarnjakovoj trećoj izbornoj jedinici, uz glavnog tajnika stranke, bit će i Vladimir Kurečić i Velimir Pleše te Sanaderov blizak suradnik Miro Kovačić. Bok uz bok s Vladimirom Šeksom, u četvrtoj će jedinici biti ministri Ivica Kirin i Berislav Rončević, a potvrđeno je da će na listi biti i pjevač Miroslav Škoro. Ministar Petar Čobanković u petoj izbornoj jedinici bit će okružen Tomislavom Čuljkom i Petrom Mlinarićem.
Među vodećima u toj jedinici bit će i Franjo Lucić. Uz Lucićevo ime vežu se optužbe za malverzacije i manipulacije poduzetničkim kreditima, zbog čega je Požeška županija protiv njega podigla kaznenu prijavu.
U šestoj izbornoj jedinici najbliži suradnici ministra Ivana Šukera, koji predvodi listu, bit će Stjepan Fiolić i državna tajnica Martina Dalić. U sedmoj izbornoj jedinici listu će vjerojatno, unatoč aferama, predvoditi ministar Branko Vukelić.
Uz njega će visokopozicionirana biti predstojnica Sanaderova kabineta Bianka Matković. U osmoj jedinici listu predvodi Lino Červar, a prvi do njega bit će Gari Capelli te Kolinda Grabar Kitarović.
Prvi na listi u 9. izbornoj jedinici bit će Božidar Kalmeta, a tu su i Ana Lovrin, Darko Milinović, Perica Bukić. Luka Bebić, Frano Matušić, Jerko Rošin, Živko Nenadić i Kajo Bučan pomogat će Ivi Sanaderu u desetoj izbornoj jedinici.
Nataša Božić








