VIDEO

Celtic sa stilom osvojio 43. naslov prvaka

Celtic je sa stilom došao i do pobjede od čak 6-0 i do proslave naslova prvaka
South Korean player Ki Sung Yueng (R) is congratulated by team-mates after he scores the opening goal of the Scottish Premier League football match between Celtic and Inverness Caledonian Thistle at Celtic Park, Glasgow, Scotland, on November 27, 2010. AFP PHOTO/ANDY BUCHANAN

Nogometaši Celtica iz Glasgowa osigurali su u subotu, i matematički, novi naslov prvaka u škotskom Premiershipu. Za njih je to 43. naslov najbolje momčadi u povijesti...

Da se odagna i teorija Celticu je u subotu trebao tek jedan osvojeni bod na gostovanju kod Kilmarnocka, u ogledu 33. kola. No, Celtic je sa stilom došao i do pobjede od čak 6-0 i do proslave naslova prvaka.

Već u 15. minuti je bilo 2-0 (strijelci su bili Mulgrew i Loovens), a do kraja prvog dijela još je dva puta kapitulirala domaća obrana. U nastavku je trajalo slavljeničko raspoloženje kod gostiju sve do 88. minute, dokad je stajao rezultat s poluvremena, no onda su gosti zabili dodatna dva gola za još ljepšu proslavu.

Kilmarnock 0 - 6 Celtic by nike7sport