HRVATSKA - RUSIJA 30:28

Hrvatske rukometašice srušile Rusiju!

Drago Sopta/CROPIX

Po rejtingu Rusija je bila favorit. Znalo se kako igraju, znalo se da im ne paše agresivna obrana, ali mi smo počeli plitko u 6-0, pa smo platili ceh na početku kada su nam protivnice povele bez ikakvog razloga 8:3 nakon čega je Canjuga tražio time-out i okrenuo obranu na agresivnijih 5-1 sa Franić.

Tada smo počeli nešto raditi, makar ni ta obrana nije djelovala baš posebno. Bilo je pojedinačnih pogrešaka, pa su Ruskinje prelako zabijale. A zabili smo im 15 komada i prava je šteta da to i dobar dan Ivane Jelčić nismo malo bolje naplatili u prvih 30. minuta dokazujući sami sebi stvar dokazanu 1000 puta - da možemo. No, tko bi te glave sredio trajno.

Rusija je igrala svojih 6-0 sa specijalističkom sredinom Muravjeva - Žilinskajte koje su u napadu mijenjale Postnova i Kmirova. Trebalo je biti hrabar, a Penezić i Tatari su to bile. Bilo je i lijepih akcija, igralo se u nekoliko navrata do Gaće na krilo, pa smo se polako vraćali i završili poluvrijeme na 15:15. Što nam je trebalo 3:8 na startu, teško je dokučiti. No, dobro, ni prvi, ni zadnji puta. Rusija je u napadu guslala do iznemoglosti u staroj dobroj maniri, a dobra je stvar bila za primijetiti da je Sonja Bašić zamijenila i odmorila Andreju Penezić koja je igrala u velikom stilu prvi puta na ovom turniru.

Mijenjao je Trefilov u nastavku, golmanicu Sedojkinu umjestu Sidorove, uveo Levinu, probao ubrzati, ali nije baš išlo. Hrvatska je izgledala dobro, da nije bilo crne rupe nakon 19:16 kada su nas stigle bilo bi savršeno. No, to ne bi bila Hrvatska. Kraj se bližio, mi vodili i pitanje je bilo - izdržati. I izdržali smo, izborili veliku pobjedu, Penezić je zabila kada nam je Rusija došla na 1. Ne pamtimo je protiv Rusije na velikoj sceni. Da li je to neki znak.

Hrvatska - Rusija 30:28 (15:15)

LONDON Copper box. Gledatelja 6.500. Suci: Marina i Minore (Argentina).

Hrvatska: Grubišić, Jelčić (14); Tatari 7, Jovetić 1, Šerić, Gaće 5, Pušić-Koroljević 1, Horvat, Franić 3 (3), Penezić 10, Lovrić , Zebić 1, Milanovi-Litre 2, Bašić. Izbornik Vladimir Canjuga.

Rusija: Sedojkina (3), Sidorova (5); Postnova 4, Bodnjeva 1, Davidenko 4, Levina 1, Šipilova 1, Muravjeva, Žilinskajte 3, Marenjikova 1, Bliznova, Turaj 6 (4), Kmirova 3, Černoivanjenko 4. Izbornik Jevgenij Trefilov.

Sedmerci: Hrvatska 4 (3), Rusija 4 (4)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta (Šerić 11, Franić 24, Pušić-Koroljević 32, 37, Penezić 57), Rusija 8 minuta (Muravjeva 13, 38, Žilinskajte 22, Kmirova 32)

Kraj

60.minuta - Ruskinje serijom od tri gola došle naminimalan zaostatk. Penezić zabila za lakšu završnicu

59.minuta - Ruskinje došle na -2 dvije minute prije kraja

58.minuta - Rusija smanjila na -3 nakon sedmerca

54. minuta - Hrvatska pobjegla na pet pogodaka te se približila velikom slavlju

51.minuta - Zebić zabija za +4 Hrvatske, Marinkova smanjuje

50. minuta - Kike Franić ponovno zabija sedmerac

48. minuta - Smanjila je Rusija na -2, Anita Gaće uzvraća

46.minuta - Franić je sjajno izvela sedmerac za +4

43. minuta - Tatari ima 100 postotnu realizaciju. Došla je do svog četvrtog gola

41. minuta - Milanović-Litre vraća prednost

41. minuta - Ruskinje su serijom 3:0 stigle prednost Hrvatske

40.minuta - Hrvatska nije iskoristila igračicu više

38. minuta - Sjajna Penezić dovodi Hrvatsku na +3

37. minuta - Hrvatska se obranila s igračicom manje

36. minuta - Franić je realizirala sedmerac za prvo vodstvo od dva razlike za Hrvatsku

34.minuta - Penezić ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo

34.minuta - Naše su se uspjele obraniti s dvije igračice manje

33.minuta - Hrvatska ima dvije igračice isključene, Ruskinje jednu

32.minuta - Penezićje zabila za prvo vodstvo Hrvatske

Drugo poluvrijeme

30.minuta - Pogotkom Penezić Hrvatska je došla do prvog izjednačenja

29.minuta - Penezić je zabila svoj peti pogodak

27. minuta - Hrvatska je pogotkom Gaće došla na minus jedan

26.minuta - Hrvatska se obranila s igračico manje

Ruskinje su bolje otvorile susret te su odmah na početku stvorile prednost. Nakon vodstva 7:3 za Ruskinje Canjuga je zatražio time-out na kojem je poručio igračicama da igraju te da nemaju što izgubiti. Nakon toga je proradila obrana te su zaustavile tri napada Rusije

Prvo poluvrijeme 15:15

23. travanj 2024 18:23