NBA: Trica Allena za slavlje Celticsa u Torontu

U dvoboju divizije Atlantic između Toronto Raptorsa i Boston Celticsa u Air Canada Centru gosti su bili bolji nakon produžetka 98-95. Utakmica je bila vrlo izjednačena, a Paul Pierce je promašio šut za pobjedu sa zvukom sirene. Tek je u produžetku Toronto prvi puta poveo, ali tada je sve u svoje ruke preuzeo Kevin Garnett koji je ubacio 9 od svojih 23 poena upravo u dodatnih 5 minuta. Pred sam kraj susreta T.J. Ford je držao Raptorse u igri sa probijanjima obrane gostiju i polaganjima pored prekršajima opterećenih gostima. Play domaćina izjednačio je tricom 7 sekundi prije kraja, ali odmah po minuti odmora Ray Allen pogađa svoju 7 tricu za konačnih 98-95.

Najbolji igrač kod domaćina bio je Ford sa 32 koša i 5 dodavanja, dok je prva zvijezda Chris Bosh tri četvrtine utakmice bio nezamjetan, ali u 4. i produžetku se razigrao i na kraju ubacio 19 poena. Allen je predvodio Celticse sa 33 koša, a K.G. je ubacio 23 uz 13 skokova i 5 dodavanja.

U utakmici LA Lakersa i Utah Jazza svi znaju tko je prva zvijezda utakmice. Svi znaju da Kobe Bryant može zabiti preko 50 poena i pogoditi šut preko ruke sa zvukom sirene, ali da u odlučujućem dijelu utakmice blokira pokušaj zakucavanja to još nismo doživjeli. Kobe je blokirao Andreja Kiriljenka koji je išao sa dvije ruke na zakucavanje, ali Kobe je pokazao tko je gazda u Staples Centru.

- Uživam u dvobojima iznad obruča i potezima jedan na jedan kada ste sami protiv protivnika. Za to živim i to me motivira da budem bolji - rekao je Bryant nakon 3. blokade sezone i 470. u karijeri, vjerojatno i jedne od njemu najdražih.

Bryant je ubacio 33 poena uz 5 skokova te 6 u posljednjih 4 i pol minute susreta, a veliku pomoć imao je od Dereka Fishera (19 poena), Andrewa Bynama, koji je sa klupe ubacio 15 uz 9 skokova te Jordana Farmara koji je ubacio 12 također sa klupe. Deron Williams je predvodio Jazza sa 26 poena i 5 asista, a Carlos Boozer je ubacio 23 uz 12 skokova i 6 dodavanja. Gordan Giriček nije se previše razigrao, za 14 minuta ubacio je 2 poena.

Cleveland Cavaliersi su poraženi Phoenix Sunsa, a prvi igrač susreta bio je dvostruki MVP Steve Nash sa 30 poena i 10 dodavanja, dok je goste predvodio LeBron James sa 27 poena i 8 dodavanja.

Phoenix - Cleveland 103-92

LA Lakers - Utah 119-109 (Gordan Giriček - 14 minuta, 2 koša (šut iz igre 1-5, trica 0-2), 1 skok, 3 asistencije, 2 osvojene lopte, 1 blokada)