Cibona - Partizan
 ZELJKO PUHOVSKI/CROPIX Cropix
VELIKI DERBI ABA LIGE

Košarka se vratila pod Toranj! Cibona u sjajnoj atmosferi vodila bitku s Partizanom pa pala u završnici

U prvom susretu 4. kola regionalne ABA lige Partizan je u Zagrebu protiv Cibone sa 79-61
Piše: HinaObjavljeno: 15. listopad 2021. 19:46

CIBONA - PARTIZAN (61:79) (11:22, 26:19, 13:16, 11:22)

CIBONA: Vujović, Radovčić 6p, 3s, 4a, Vranković 8p, 3s, Mustapić, Prkačin 14p, 10s, Gegić 9p, 4s, 3a, 4il, Vildoza 1p, 4s, 3ol, Majcunić, Gnjidić 9p, 4il, Branković, Drežnjak 5, Reuvers 9p, 9s.

PARTIZAN: Kurucs 3p, 3il, Punter 10p, 3s, 5a, LeDay 24p, 5s, 6a, Zagorac 10p, 4s, Avramović 6p, 3il, Koprivica 2, Dangubić 8, Smailagić 2p, 4s, Moore 9, Glas, Trifunović 3s, Madar 5.

------------------------------------------------------------------------------

Bio je to dvoboj do sada dvije jedine neporažene momčadi u ligi, s tim da je nakon ovih 40 minuta na samom vrhu i sa savršenim učinkom ostao Partizan. Treba naglasiti kako je nešto više od dvije tisuće gledatelja napravilo sjajnu atmosferu u KC Dražen Petrović.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te su obrambeno limitirali Cibonu u prvih deset minuta koje su okončane uz 22-11 za Partizan. No, hrvatski sastav se nakon toga trgnuo i sve do posljednje četvrtine odigrao odličnu partiju.

Malo po malo topila se ta prednost Partizana pa je tako Cibona na poluvremenu imala mali zaostatak od četiri poena (37-41), dok je u trećoj četvrtini, u nekoliko navrata i povela.

Na samom kraju treće četvrtine, kod 51-50 za Partizan, uslijedile su dvije trice gostiju iz dva napada, a tih +7 Partizan je vrlo brzo u posljednjoj četvrtini povećao na deset i više poena razlike. Time je derbi 4. kola ABA lige bio i odlučen, a domaći košarkaši s parketa su ispraćeni uz navijanje i povike: Heja, heja cibosi…

Jedini dvoznamenkasti kod Cibone je bio Roko Prkačin koji je ubacio 14 poena uz pet skokova. Nathan Reuvers je imao devet poena i devet skokova, a Amar Gegić devet poena, četiri skoka i tri asistencije.

Partizan je do četvrtog slavlja u sezoni predvodio Zach LeDay s 24 poena, šest asistencija i pet skokova. Po deset poena su ubacili Punter (uz pet asistencija) i Zagorac (uz četiri skoka).

U subotu igraju Budućnost - Igokea (19:00), dok su sve ostale utakmice ovog kola na rasporedu u nedjelju, a sastaju se: Split - Studentski centar (12:00), Krka - Zadar (17:00), Borac - Mega (18:00), FMP - Mornar (19:00) i Crvena zvezda - Cedevita Olimpija (21:00).

10 - Partizan je ipak na kraju slavio i to s visokih 61:79

5 - Partizan je opet dodao gas i odvojio se na +12... Cibona će teško do pobjede

1 - Ušli smo u zadnju četvrtinu i čeka nas dramatična završnica

-----------------------------------------------------------------------------

Treća četvrtina (13:16)

10 - Partizan je pobijedio u ovoj četvrtini i održao prednost od četiri koša

5 - Gledamo dobru utakmicu pod Tornjem. Cibona se ne predaje i puše za vratom Partizanu koji je u prvoj četvrtini stvorio značaju razliku koja se do sada dosta istopila

1 - Cibona sada ima priliku okrenuti sve u svoju korist. Ako nastavi s igrom iz druge četvrtine to će sigurno i postići

Druga četvrtina (26:19)

10 - Cibona je ovu četvrtinu dobila s 26-19 i tako stigla na samo -4

5 - Cibona je ušla u dobru seriju, ali taman kad joj krene se probudi i Partizan i zabije dovoljno da održi razmak

3 - Navijači su najjače Cibonino oružje. Čim domaći sastav zabije koš ili dva, publika ih glasno podrži i daje dodatan vjetar u leđa

1 - Partizan je do sada imao 10 slobodnih bacanja, a Cibona samo jedno

Prva četvrtina (11:22):

10 - Cibona je dosta bolje otvorila derbi i povela 4-0 protiv Partizana koji četiri minute nije uspio zabiti ni koš. Nažalost, gosti su se ubrzo pribrali i ušli u strašnu seriju od 18-0. Cibona se uspjela malo vratiti u utakmicu, ali Partizan je u velikoj prednosti nakon prve četvrtine.

9 - ozlijedio se Lovro Gnjidić. Košarkaš Cibone je krivo stao i šepajući napustio teren

5 - Cibona je bolje otvorila utakmicu i povela 4-0, ali Partizan, koji nije duže od četiri minute zabio koš, je na krilima LeDaya ušao u seriju od 8-0 i okrenuo sve u svoju korist