Antonio Vranković
 ANTE CIZMIC/CROPIX
BAŠ ŠTETA!

Splićani su bili blizu novog velikog skalpa: 35 sekundi prije kraja bilo je neriješeno, a onda - faul...

Na početku je izgledalo da će to biti lagana pobjeda gostiju na Gripama, no uslijedilo je buđenje.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 24. listopad 2020. 21:31

Split je u dramatičnoj završnici izgubio na praznim Gripama od Igokee i prava je šteta da mu nije uspio preokret u utakmici u kojoj je gotovo cijelo vrijeme gubio, ali se nije predavao. Prava je šteta i da nije nagrađen Pavle Marčinković za sjajnu partiju u svim smjerovima (uz one gore brojke imao je i dvije blokade, ona druga na Jovanoviću pred kraj bila je potez večeri). Šteta je i da je Toni Perković od silne želje opet ispao s pet faulova, jer on je pokrenuo Žute silinom i agresijom nakon mlitavog i katastrofalnog prvog poluvremena.

Igokea je serijom 17:1 od 7. do 13. minute otišla 23:11 i izgledalo je da će to biti lagana, rutinska pobjeda za njih. Splitu u prvom dijelu ništa nije polazilo za rukom, Luković je kao prva napadačka opcija blokiran, a i zakazao je s crte slobodnih bacanja (3-9). Šut Splita je bio samo 32 posto, pa se minus 13 na odmoru i nije činilo toliko loše. Samo što je igra bila takva, loša.

Buđenje u nastavku je krenulo nakon 32:47, kontre Atića u 24. minuti. Tu je Ivica Skelin poludio, razdrmao momčad na time-outu i malo po malo Žuti su grickali prednost gostiju. Uoči posljednjih deset minuta bilo je samo 53:59 nakon ubačaja Perkovića.
Trica i 2+1 Marčinkovića u 33. minuti dovela je Žute na 61:62 i onda je Mesiček krenuo u prodor, položio uz faul, ali su suci promijenili odluku i svirali prekršaj u napadu. Umjesto najmanje 65:64, na drugoj strani se dogodila trica Wallera za 63:67, pa i 68:74 u 37. minuti. Žuti su ostali uporni, tricom Kedže su stigli na 73:75, na drugoj strani je Jošilo promašio oba bacanja, a Mesiček na 35 sekundi do kraja s crte izjednačio na 75:75. Clemmons je potom stavio oba bacanja za 75:77, Splitu je ostao napad za produžetak ili pobjedu.

Luković je uzeo loptu i u prodoru se zabio u Carmichaela, faul u napadu i kraj nadanja. U završnih šest sekundi Clemmons je opet bio precizan s crte za 75:79, a trica Čampare stigla je u zadnjoj sekundi.

- Šteta, šteta… Bili smo stalno blizu, osjećali smo da ih možemo uhvatiti. Iskoristili smo njihovu ležernost u drugom poluvremenu, imali smo prilika, onaj faul Mesičeka… Prepali smo se u početku, bili smo pasivni. Ako mislimo igrati u ovoj ligi, moramo 40 minuta igrati u obrani i napadu u jednom sustavu, prije svega momčadski – podvukao je trener Skelin.

SPLIT – IGOKEA 78:79 (11:16, 17:25, 25:18, 25:20)

SPLIT – Dvorana KK Split. Bez gledatelja. Suci: Luka Kardum (Hrvatska), Matej Špendl (Slovenija), Edo Javor (Slovenija).

SPLIT: Perković 10p, 6a, Rebić, Gizdavčić, Perasović, Kedžo 5p, 5s, 3a, Marčinković 17p, 4s, 5a, 5ul, Šarić, Bajo 4p, 4s, Čampara 11p, 4s, 3a, Vranković 10p, 5s, 3a, Luković 12p, 4s, 4il, Mesiček 9p, 4a, 3il. Trener: Ivica Skelin.

IGOKEA: Clemmons 13, Atić 12p, 7s, 4a, Jovanović 14p, 3s, Kočić, Jošilo 5p, 5s, Talić 6, Ilić 3p, 6s, Pot 5p, 4a, Waller 11, Carmichael 6p, 5s, Fundić 4p, 4s, Kondić. Trener: Dragan Bajić.

19. travanj 2024 15:43