FIBA
ZASLUŽENA POBJEDA DOMAĆIH

Poraz favorizirane Srbije: Susjedi si zakomplicirali situaciju u borbi za Svjetsko prvenstvo

Latvijci sada imaju i bolji međusobni omjer od srpskih košarkaša.
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 30. lipanj 2022. 20:35

Košarkaši Srbije doživjeli su poraz u Latviji. U utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Latvijci su slavili s uvjerljivih 66:59.

U utakmici s malo poena u prvom su dijelu bolje izgledali srpski košarkaši koje je predvodio Avramović. Srbija je na poluvremenu imala 31:25, ali onda je potpuno stala. Latvijci su u trećoj četvrtini zaigrali nešto bolju obranu, ali i počeli pogađati trice te preokrenuli utakmicu.

Već na kraju treće četvrtine bilo je 46:38 za Latviju, a koliko je Srbija bila bez ideje u napadu dovoljno govori podatak da su u cijeloj trećoj četvrtini postigli samo 7 poena, a bez ubačaja prve 3 minute posljednje četvrtine. Do tada je Latvija povećala svoju prednost na više od 10 poena i nije bilo nikakve opcije da se Srbija vrati u utakmicu.

Kurucs je ubacio 13 poena za Latviju, Grazulis i Cavars po 10, a najefikasniji kod Srbije su bili Avramović sa 16 i Marinković s 12 poena.

Latvija sada ima 4-1 u grupi A, a s ovom pobjedom su osigurali i bolji omjer protiv Srbije ako obje reprezentacije završe s istim omjerom. Naime, Srbija je u prvom ogledu slavila sa 101:100. Srbi sada imaju omjer 3-2, Belgija je na 2-2, a Slovačka na 0-4. Belgijanci i Slovaci svoju utakmicu igraju kasnije.