KEVIN C. COX
NBA DOIGRAVANJE

Miami Heat srušio Celticse i izborio veliko finale protiv Lakersa! Adebayo ostvario rekord karijere

Piše: HinaObjavljeno: 28. rujan 2020. 07:49

Miami Heat igrat će u finalu NBA protiv LA Lakersa nakon što su u nedjelju u šestoj utakmici finala Istočne konferencije, koje se igra u Orlandu, sa 125-113 pobijedili Boston Celtics.

Bam Adebayo je sinoć ostvario rekord karijere sa 32 koša i 14 skokova za pobjedu Miamija koji se u finale plasirao rezultatom 4-2 u seriji. Tyler Herro je dodao 19 koševa, od čega 11 u zadnjoj četvrtini.

Jimmy Butler je ubacio 22 koša, a Andre Iguodala 15 za prvo finale za Heat od 2014. godine. Duncan Robinson je dodao 15 poena, a Goran Dragič 13.

Kod Celticsa najbolji je bio Jaylen Brown sa 26 pogodaka, dok je Jayson Tatum upisao 24 uz 11 asistencija, a Marcus Smart i Kemba Walker svaki po 20 koševa.

Prva utakmica finala na rasporedu je u srijedu.

"Imat ćemo zdravo poštovanje prema našem sljedećem protivniku", izjavio je nakon utakmice trener Heata Erik Spoelstra koji je osvojio NBA naslov 2012. i 2013. kada je za Miami igrala zvijezda Lakersa LeBron James. "Znamo s kim igramo."

Heat je nadknadio zaostatak od šest koševa u zadnjoj četvtini kada je Butler pogodio slobodno bacanje, a Herro zabio tricu i onda dodao još jedan koš za 96-96 nešto više od sedam i pol minuta do kraja. Miami dolazi u vodstvo 104-102 pet i pol minuta prije kraja nakon prekršaja Daniela Theisa, a Adebayo je precizan s linije slobodnih bacanja.To je bio početak serije od 13-0 kojom je Heat zapečatio pobjedu.

24. travanj 2024 23:05