SJAJAN POTEZ

Joško Gvardiol budno je pratio akciju, ubacio se iz drugoga plana i lijepo poentirao
Piše: SNObjavljeno: 23. siječanj 2022. 18:04

Leipzig je na svome terenu u 20. kolu Bundeslige s 2:0 svladao Wolfsburg.

Vukovi su se dobro držali do posljednjih 15 minuta susreta kada su primili oba gola.

Domaće je u vodstvo doveo mađarski branič Willi Orban u 76. minuti, i to nakon akcije koju je inicirao oporavljeni Dani Olmo.

Bivšeg dinamovca dugo nije bilo zbog ozljede, a sada je ušao u 55. minuti i slomio otpor gostiju.

Pobjedu je potvrdio još jedan bivši dinamovac Joško Gvardiol. Stožerni branič Vatrenih u 84. minuti lijepo se ubacio iz drugoga plana te na Mukieleovo dodavanje efektno prebacio vratara Casteelsa za 2:0.

Još jedna zanimljivost - mladi branič pogodak je postigao na svoj 20. rođendan!

POGODAK JOŠKA GVARDIOLA POGLEDAJTE OVDJE.

Sudac Daniel Siebert je provjeravao pogodak zbog mogućeg zaleđa, no sve je bilo čisto. Bio je to njegov drugi ligaški pogodak nakon što je zabio i u pobjedi protiv Borussije Moenchengladbach (4:1) sredinom prosinca.

Leipzig je sada šesti sa 31 bodom, dok je Wolfsburg na 15. poziciji sa 21 bodom.

Na vrhu je Bayern sa 46 bodova i susretom manje, dok je na drugom mjestu Borussia Dortmund sa 43 boda.

23. travanj 2024 14:05