PAVEL GOLOVKIN
EUROPSKA LIGA

Bivši igrač Rijeke jednim od golova sezone izbacio Vlašićev CSKA, Leko protiv Mourinha za prvo mjesto

Wolfsberger i Feyenoord će u Klagenfurtu igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. prosinac 2020. 20:54

U skupini K Europske lige austrijski Wolfsberger je pobjedom kod CSKA u Moskvi (**) stigao na korak do plasmana u nokaut-fazu. Jedini strijelac u gostujućem slavlju bio je bivši nogometaš Rijeke Dario Vizinger u 22. minuti susreta.

Sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio je gornji lijevi kut vratara Akinfeeva za, pokazalo se u konačnici, pobjedu, a ovaj pogodak svakako će konkurirati za jedan od najboljih pogodaka u Europskoj ligi ove sezone.

Imali su gosti do kraja poluvremena još nekoliko poluprilika, možda i najbolju upravo preko strijelca Vizingera u 41. minuti, ali njegov je pokušaj iz blizine otišao iznad gola.

Kod gostiju najbolju je priliku u prvom dijelu imao Fedor Chalov u 43. minuti ali njegov udarac s ruba šesanaesterca zaustavio je vratar Kofler.

Tek što je krenuo drugi dio odmah prilika za goste iz Austrije. Eliel Peretz je snažno zapucao s ruba šesnaesterca, ali vratar domaćih sjajnom reakcijom odbio je loptu u korner. Wolfsberger je do kraja utakmice uspio sačuvti vodstvo i stići do vrijedne pobjede uoči posljednjeg kola. Također valja istaknuti kako je u ovoj skupini momčad Dinama stigla do pobjede protiv Feynoorda u gostima (2:0), osigurala prvo mjesto te izborila 1/16 finala Europske lige.

U posljednjem kolu za tjedan dana Dinamo će u Maksimiru ugostiti CSKA u susretu bez rezultatske važnosti, dok će Wolfsberger i Feyenoord istovremeno u Klagenfurtu igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini koje također vodi u 16-inu finala. Austrijskom sastavu za prolazak je dovoljan i bod, dok je nizozemskom velikanu potrebna pobjeda.

U skupina G Braga je gostujućom pobjedom protiv AEK-a 4-2 osigurala plasman u 16-inu finala pridruživši se Leicester Cityju.

Golove za portugalski sastav zabili su Vítor Tormena (7), Ricardo Esgaio (9), Ricardo Horta (45) i Galeno (82), a za AEK zabili su Nelson Oliveira (31) i Vasilantonopoulos (89). Marko Livaja je igrao cijeli susret za AEK. U drugom susretu Zorja je pobijedila Leicester City sa 1-0 golom Sajadmaneša u 84. minuti. Lovro Cvek nije nastupio za domaći sastav. Na ljestvici vode Leicester City i Braga sa po 10 bodova, Zorja ima šest, a AEK tri boda.-

U skupini H Milan je u golijadi bio bolji od Celtica (4:2) Rogić je doveo goste u vodstvo u 7. minuti susreta, a već u 14. je bilo 2:0. Ipak, do kraja poluvremena Calhanoglu (24') i Castillejo (26') uspjeli su vratiti stvari na početak.

Već na samom startu drugog dijela, točnije u 50. minuti Hauge je zabio za vodstvo taljanskog velikana, a na 4:2 je povistio Diaz u 82. minuti susreta. U drugoj utakmici skupine Lille je u Francuskoj bio bolji od Sparte iz Praga (2:1), pa tako zajedno s Rossonerima ulaze potpuno rasterećeni u posljednji okršaj. Ante Rebić je za Milan igrao do 83. minute dok je Domagoj Bradarić za momčad Lillea igrao do 85. minute.

U skupini L momčad Hoffenheima je već ranije osigurala 1/16 finale Europske lige te je bez pritiska dočekala sastav Crvene Zvezde kojoj je bio dovoljan bod kako bi učinila isto, a upravo to se i dogodilo, Hoffenheim i Zvezda odigrali su bez pobjednika i pogodaka 0:0. Andrej Kramarić je igrao u drugom poluvremenu.

Momčad Tottenhama je u skupini J uoči posljednjeg kola osigurala prolaz nakon što je u gostima odigrala 3:3 s LASK-om, dok je Antwerp, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Leko.kod kuće srušio Ludogorets s 3:1. Za Lekinu momčad zabili su Hongla (19), De Laet (72) i Benson (87), a za goste Despodov (53).Na ljestvci vodi Royal Antwerp sa 12 bodova, Tottenham ima 10, LASK sedam bodova. Ludogorec je na nuli.

U skupini I, Villarreal je slavio na gostovanju kod turskog Sivasspora (0:1) što mu je bilo doboljno za prolaz, a Maccabi Tel Aviv i Sivasspor će to pitanje morati riješiti u posljednjem kolu.

SKUPINA G:
AEK - Braga 2-4 (Nelson Oliveira 31, Vasilantonopoulos 89 / Tormena 8, Esgaio 10, Horta 45, Galeno 83)
Zorja - Leicester City 1-0 (Sayyadmaneshshiadeh 84)
TABLICA:
1 Leicester City 5 3 1 1 12-5 10
2 Braga 5 3 1 1 12-10 10
3 Zorja 5 2 0 3 6-9 6
4 AEK 5 1 0 4 7-13 3

SKUPINA H:
Milan - Celtic 4-2 (Calhanoglu 24, Castillejo 26, Hauge 50, Brahim Diaz 82 / Rogić 7, Edouard 14)
Lille - Sparta 2-1 (Burak Yilmaz 80, 84 / Krejči 71)
TABLICA.
1 Lille 5 3 2 0 12-5 11
2 Milan 5 3 1 1 11-7 10
3 Sparta 5 2 0 3 10-11 6
4 Celtic 5 0 1 4 7-17 1

SKUPINA I:
Qarabag - Maccabi TA 1-1 (Romero 37 / Cohem 22-11m)
Sivasspor - Villarreal 0-1 (Chukwueze 75)
TABLICA.
1 Villarreal 5 4 1 0 14-5 13
2 Maccabi TA 5 2 2 1 5-7 8
3 Sivasspor 5 2 0 3 9-10 6
4 Qarabag 5 0 1 4 4-10 1

SKUPINA J:
LASK - Tottenham Hotspur 3-3 (Michorl 42, Eggenstein 84, Karamoko 90+3 / Bale 45+2-11m, Son 56, Alli 87-11m)
Antwerpen - Ludogorec 3-1 (Hongla 19, De Laet 72, Benson 87 / Despodov 53)