MATS TORBERGSEN Afp
NOVA BITKA

Nema više nikakve dvojbe! Dinamo zna tko ga čeka u borbi za skupinu Lige prvaka

Zna se na koga će pobjednik, ali i na koga će poraženi iz okršaja hrvatskog i bugarskog prvaka
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. kolovoz 2022. 19:53

Nogometaši norveškog prvaka Bodo/Glimta osigurali su plasman u play-off rundu Lige prvaka. Nakon prednosti od 5:0 iz prve utakmice nad Žalgirisom, u uzvratu su odigrali ‘pomirljivih‘ 1:1.

Za 1:0 i vodstvo litavskog predstavnika poentirao je u 39. minuti ganski napadač Francis Kyeremeh, i to na asistenciju Petra Mamića.

Nade u mogući prolaz domaćina ugasio je Norvežanin Joel Mugisha pogotkom u 51. minuti.

Vrijedi spomenuti i da je Mamić četiri minute poslije dobio izravni crveni karton. Bivši igrač Rijeke i zaprešićkog Intera kao posljednji branič srušio je Mugishu na vrhu šesnaesterca te mu je sudac pokazao put u svlačionicu.

Bivši napadač Dinama i Rijeke Josip Tadić ostao je na klupi Žalgirisa.

Sada se, dakle, zna da će Dinamo za ulazak u skupine Lige prvaka igrati protiv Bodo/Glimta, dok će poraženi Ludogorec ići u play-off Europske lige gdje ga čeka - Žalgiris.

19. travanj 2024 04:18