MARKO TODOROV Cropix
NAVIJAČI U EUFORIJI

Nogometaši Dinama, ali i navijači zagrebačkog kluba još će dugo pamtiti ovaj derbi
Piše: SN, HinaObjavljeno: 14. kolovoz 2022. 00:29

Nogometaši Dinama s uvjerljivih su 4-1 svladali Hajduk u stotom dvoboju ove dvije momčadi u Hrvatskoj nogometnoj ligi, koja je u subotu odigrana pred 14.000 gledatelja na stadionu Maksimir.

Hajduk je poveo golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena kad je Jani Atanasov s više od 25 metara pogodio gornji desni kut Dinamovog gola. Izjednačujući pogodak za Dinamo postigao je Martin Baturina u 61. minuti preciznim udarcem sa 16 metara. Samo tri minute poslije preokret i vodstvo Dinamu donio je Arijan Ademi pogotkom glavom. U 84. minuti za 3-1 Dinama pogodio je Amer Gojak. Konačnih 4-1 u prvoj minuti sučevog dodatka postavio je Mislav Oršić.

Aktualni prvak je ovom pobjedom povećao svoju prednost na vrhu ljestvice jer iz pet nastupa ima 13 bodova, sedam više od Hajduka, Lokomotive i Šibenika, ali Splićani imaju dvije utakmice manje.

Dinamovci su ludo proslavili ovaj trijumf, a na stazi je završila i jedna proteza za nogu.