Aleksandar Jovičić i Hrvoje Babec (arhiva)

RONALD GORSIC Cropix
TORPEDO U TUROPOLJU

Nogometaši Gorice i Osijeka sezonu su okončali remijem 1:1 na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici
Piše: HinaObjavljeno: 21. svibanj 2022. 19:11

GORICA - OSIJEK 1:1 (Jovičić 30'/Bartolec 68')

GORICA (4-2-3-1): Kotarski - Šimunović, Jovičić, Krizmanić, Keita - Pršir, Babec - Kalik, Golubickas, Fruk - Cruz

OSIJEK (4-2-3-1): Ivušić - Bartolec, Škorić, Lončar, Miloš - Barri, Brlek - Fiolić, Caktaš, Lovrić - Fućak

Nogometaši Gorice i Osijeka sezonu su okončali remije 1-1 (1-0) na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici.

Domaće je u vodstvo doveo kapetan Aleksandar Jovičić (30'), a poravnao je Karlo Bartolec (68').

Uspavanku u prvom poluvremenu prekinuo je kapetan Goričana Jovičić fenomenalnim udarcem s 30-ak metara u 30. minuti. On je prihvatio loptu na sredini igrališta, krenuo nekoliko koraka naprijed i zatim se iznenada odučio na dalekometni pokušaj koji je završio u gornjem lijevom kutu nemoćnog Ivušića.

Osijek je do poravnanja stigao uz veliku dozu sreće, Kotarski je u 68. minuti "boksao" udarac iz kuta Lovrića na rub svog kaznenog prostora, tamo se nalazio Bartolec koji je uputio udarac koji je na putu do mreže pogodio nesretnog Skrbina u glavu i prevario Kotarskog.

Bivši igrač Gorice, koji je ranije ove godine stigao kao veliko pojačanje u Osijek, Kristijan Lovrić isključen je u 81. minuti zbog neopreznog starta.

Treći Osijek je sezonu okončao sa 69 bodova, tri manje od drugog Hajduka, koji od 20 sati gostuje kod prvaka Dinama, a četiri više od četvrte Rijeke, dok je Gorica šesta sa 45 bodova, četiri manje od pete Lokomotive, a devet više od sedmog Slavena Belupa.

PRIJENOS UŽIVO:

Gotova je utakmica. Gorica i Osijek su podijelili bodove, konačni rezultat je bio 1:1, a utakmica je imala dosta zanimljivih trenutaka što i nije čudno s obzirom da nije bilo nikakvog rezultatskog imperativa s niti jedne strane pa su igrači mogli biti rasterećeni. Uskoro opširnije...

81' Crveni karton za Lovrića. Dugo je trajala VAR provjera starta Lovrića na Keiti, ali na kraju je sudac Čulina pokazao Lovriću crveni karton zbog žestokog starta na stajnu nogu malijskog nogometaša

68' GOOOOOOL! Osijek je potvrdio svoju bolju igru u drugom poluvremenu. Nakon kornera lopta se odbila na 18 metara do Bartoleca. On je odmah potegnuo i savladao Kotarskog za 1:1

67' Opet Mance u kontranapadu. Kotarski je loptu skrenuo u korner

63' Mance je ušao u 56. minuti umjesto Fućaka i dosta prijeti domaćinima. Sad je imao dobru šansu, ali je ipak bio neprecizan

58' Osijek je dosta bolji u drugom poluvremenu. Neprestano napada, ali nema gola. Njihovu dominaciju pokazuje i statistika - u prvom dijelu su imali samo jedan udarac u okvir vrata, u drugom još četiri

47' Odmah je požitio Keita koji je zaustavio Lovrića koji je lijepo probio lijevu stranu Osijekovog napada. Lovrić je izveo slobodan udarac, ali njegov udarac je išao ravno u Kotarskog

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Gotovo je prvo poluvrijeme. Gorica zasluženo vodi sjajnim pogotkom Jovičića

45+2' Lijepa akcija Gorice koju je nepreciznim udarcem završop Babec

38' Malo je bolje zaigrao Osijek nakon primljenog gola, ali nema pravih prilika. Pokušavali su nogometaši slavonskog prvoligaša savladati domaćeg vratara Jitarskog, ali uglavnom su njihovi udarci išli van okvira gola

30' GOOOOL!!! Kakva golčina Jovičića! Gorica je okrunila svoju bolju igru vodstvom za koji je zaslužan stoper domaće momčadi koji je silovito opalio i dalekometnim projektilom skinuo 'apućinu' Ivušićevog gola

15' Početni zanos je ipak malo otpao. Igra se uglavnom na sredini terena, a nešto bolji dojam je za sada ostavila Gorica

7' Odlična prilika za Goricu. Dva puta su imali šansu za postizanje gola - prvo je pucao Fruk, a na odbijenu loptu naletio Cruz čiji je udarac s gol-linije spasio jedan igrač Osijeka

5' Mogla bi ovo biti lijepa utakmica. Obje momčadi su rasterećene jer nemaju rezultatskog imperativa pa smo u prvih 5 minuta vidjeli nekoliko zanimljivih pokušaja s obje strane. Prave prilike ipak nije bilo

1' Počela je utakmica u Gorici

Reakcije trenera

˝Gorica je sezonu završila na šestom mjestu s 45 bodova, a Samir Toplak vodio je zadnjih 11 utakmica i pritom osvojio 16 bodova.

- Po teškom vremenu odigrali smo dobru utakmicu, bili smo bolji u prvom dijelu, a Osijek je uzeo više rizika u drugom, kada smo mi više i griješili. Nedostajalo nam je i konkretizacije u završnim dodavanjima, ali kada se sve zbroji rezultat je realan - kazao je trener Gorice Samir Toplak, koji je generalno zadovoljan učinjenim od dolaska na klupu početkom ožujka.

- Ako b trebao birati između šestog mjesta s perspektivom i petog bez nje, uvijek bih odabrao ovo prvo. Mi smo se okrenuli mladim igračima, u nekoliko utakmica igrali su juniori koji su se borili za vrh u svojoj ligi i mislim da za Goricu nema straha. Radit ćemo još žešće u pripremama za novu sezonu - naglasio je Toplak.

Nenad Bjelica opet nije pobijedio u Turopolju s Osijekom, iako smatra da je mogao unatoč zaostatku na poluvremenu.

- Gorica je bila nešto bolja u prvom dijelu, ali smo u nastavku mi preuzeli igru i stvorili mnogo situacija za gol, čak i s igračem manje. No, i ova utakmica je pokazala da teško zabijamo, a tako smo i ranije gubili bodove protiv suparnika iz donjeg dijela, što je bilo i presudno, dok smo s Dinamom, Hajdukom i Rijekom imali izjednačeni omjer - kazao je Bjelica, čija momčad je do prije tri kola i poraza na Maksimiru bila kandidat za prvaka.

- Ako ćemo ocjenjivati sezonu, onda je bila za četiri plus, dugo smo bili u utrci za naslovom prvaka, ali da bismo bili na pet plus, trebamo još raditi i biti još konkurentniji. Dinamo je osvojio naslov na račun individualne kvalitete s kojom je rješavao utakmice u svoju korist, koje mi nismo mogli. Ostaje nam odmoriti se i 13. lipnja krenuti u pripreme za novu sezonu u kojoj ćemo sigurno ciljati na još bolji rezultat od trećeg mjesta, kojeg smo sada osvojili. Ja sam uvjeren da ova momčad Osijeka može još više od dosad pokazanog i ostvarenog - zaključio je Nenad Bjelica i očito odagnao dvojbu o svom ostanku na klupi Osijeka.

Povest će on klub s Drave i u pripreme za novu sezonu...

24. travanj 2024 08:55