Rijeka je u gostima u 34. kolu Prve HNL stigla do pobjede protiv S. Belupa 2:0
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. svibanj 2021. 18:07

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 0:2 (Andrijašević 40', Drmić 69')

SLAVEN BELUPO: Filipović; Mlinar, Paracki (od 88. Van Bruggen), Božić; Goda, Prce, Glavčić (od 70. Julardžija), Lulić (od 70. Zvonarek), Bogojević; Knöll (od 46. Bačelić-Grgić), Krstanović (od 88. Delić)

RIJEKA: Nevistić; Vukčević (od 75. Štefulj), Galović, Capan, Escoval; Lončar, Pavičić (od 80. Čerin), Tomečak; Andrijašević; Menalo (od 92. Liber), Drmić (od 81. Yateke)

-----------------------------------------------------------------------------------

U susretu 34. kola Prve HNL Rijeka je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo sa 2-0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola. Golove za Rijeku zabili su Franko Andrijašević (40) i Josip Drmić (69-11m).

Bila je to važna utakmica za oba sastava. Slaven Belupo još uvijek nije osigurao ostanak u društvu najboljih, dok se Rijeka bori za europski plasman. Hajduk joj je za petama i Rijeci su trebala tri boda kako bi zadržala četvrto mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu ako Dinamo osvoji Kup.

Rijeka je prva zaprijetila. U 11. minuti Pavičić i Andrijašević odigrali su lijepu akciju i otvorili prostor za Menala, ali je njegov udarac s desne strane kaznenog prostora završio uz suprotnu vratnicu.

Dvije minute kasnije Menalo se izborio za loptu na lijevom boku i lijepo progirao Pavičića koji je pucao sa 11-12 metara, no Filipović je sjajno obranio. U 28. minuti Filipović je ponovo spasio domaći sastav, a ponovo je promašio Pavičić. Lončar je povukao kontru i sjajno proigrao Pavičića koji je izašao sam ispred vratara, no domaća 'jedinica' je obranila stopostotnu priliku.

Prvu veliku priliku Slaven je imao u 34. minuti, nakon ubačaja iz kornera Bogojević je iz okreta pogodio prečku. Lopta se odbila do Prcea, koji iz odlične situacije puca preko gola.

Daleko bolju igru Rijeka je okrunila vodstvom u 41. minuti. Sudac Jović je prvo dosudio kazneni udarac za goste zbog Prcinog igranja rukom, međutim nakon gledanja snimke promijenio je odluku i pokazao na korner. Izveo ga je Lončar, a Andrijašević zabio za vodstvo.

Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 69. minuti kada je Drmić realizirao kazneni udarac za 2-0. Lončar je odlično proigrao Menala koji je izbio sam pred golmana, Filipović ga je srušio, a Jović nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

Rijeka je do kraja susreta rutinski sačuvala prednost osvojivši važna tri boda, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola.

Večeras se još sastaju Dinamo - Varaždin, te Hajduk - Gorica.

U utorak je Osijek pobijedio Šibenik sa 3-0, dok su Istra 1961 i Lokomotiva u derbiju začelja odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi stari - novi prvak Dinamo sa 78 bodova, Osijek je drugi sa 71 bodom, Gorica na trećem mjestu ima 59 bodova i utakmicu manje, dok je Rijeka četvrta sa 55 bodova. Hajduk na petoj poziciji ima 51 bod, ali i utakmicu manje.

Slaven je sedmi sa 31 bodom, Lokomotiva ima 30, Varaždin 27, a Istra 26 bodova.

Prijenos utakmice uživo:

KRAJ UTAKMICE

91. minuta - Yateke je dobio loptu na dva metra, pucao, ali FIlipović sjajno brani

85. minuta - Nogometaši Slavena pokušavaju stići makar do utješnog pogotka, ali nema prave prilike

77. minuta - Domaći nogometaši su nakon jedne situacije u kaznenom prostoru tražili jedanaesterac, ali ovog puta sudac Jović nije pokazao na bijelu točku

GOOOL 69. minuta - Ipak, nakon što je otišao pogledati snimku, sudac Jović pokazao je na jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio

66. minuta - Ponovno je Menalo dobio loptu u prostor, Filipović je ponovno istrčao sa svojih vrata i naizgled otklonio opasnost. Menalo je pao u kaznenom prostoru, ali sudac nije pokazao na bijelu točku

63. minuta - Capan je sjajno proigrao Menala koji je potom izbio oči u oči s vrataom Filipovićem, ali čuvar mreže Slaven Belupa sjajno je reagirao

57. minuta - Goda je u jednom skoku laktom pogodio Capana u glavu, ovaj je ostao ležati, ali nakon kratkog ukazivanja pomoći ipak je nastavio s igrom

54. minuta - Lončar je ubacio iz kornera u kazneni prostor, obrana Rijeke otklonila opasnost, ali Goda je ponovno vraća na pet metara gdje je za korak zakasnio Capan

46. minuta - Nakon ubačaja Mlinara u kazneni prostor Nevistić je kratko odbio, lopta je pala ispred Lulića, al njegov udrac je bio neprecizan

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Glavčić je opalio iz velike daljine, a lopta je otišla visoko iznad grede

GOOOL 40. minuta - Lončar je ubaacio iz kornera, lopta je pala na dva metra od gola, a tamo ju je u mrežu pospremio Franko Andrijašević

39. minuta - VAR nije poslao konačan odgovor, pa je sudac Jović sam išao pogledati situaciju! Nakon svega je ipak poništio svoju odluku i penal

38. minuta - Menalo je iz gotovo mrtvog kuta pokušao ubaciti na pet metara, napucana lopta je iz blizine u ruku pogodila Prcu, a sudac Fran Jović pokazao je na jedanaesterac.

36. minuta - Drmić je dao povratnu loptu za Lonačara koji puca s ruba šesnaesterca, ali Filipović brani njegov pokušaj

34. minuta - Bogojević je nakon ubačaja iz kornera pucao kroz gužvu, lopta je odsjela na gredu, a obrana gostiju u konačnici otklanja opasnost

33. minuta - Najbolja prilika za Belupo! Knöll je ostavio glavom povratno za Glavčića, a njegov pokušaj od bloka odlazi u korner, Lopta je prohujala malo pored desne vratnice

30. minuta - Pavičić je ubacio u kazneni prostor iz kornera, Capan je bio najviši u skoku, ali lopta odlazi malo pored lijeve vratnic3

26. minuta - Prce je povukao loptu od svoje polovice do protivčničkog šesnaesterca, da bi se u konačnici iz teške situacije odlučio za udarac. Lopta je otišla iznad gola, ali mora se priznati da je bilo i boljih rješenja od udarca u ovoj situaciji

22. minuta - Loptu ubačenu u kazneni prostor glavom je zahvatio Bogojević, ali udarac je bio slab i neprecizan

13. minuta - Nakon sjajne akcije Rijeke Pavičić se našao u prilici, sam, potpuno neometan na desetak metara, ali njegov udarac otišao je ravno u Filipovića. Bila je ovo odlična prilika za goste

11. minuta - Pavičić je dao na desnu stranu za Menala koji puca iskosa, ali lopta odlazi pored vratnice

5. minuta - Slaven Belupo je u uvodnim minutama utakmice nametnuo svoj ritam. Igra se uglavnom odvija na polovici gostiju, ali i dalje smo bez pravih prilika

1. minuta - Utakmica je počela!

13. travanj 2024 15:14