U susretu 13. kola Prve HNL Gorica i Lokomotiva su igrale 1-1 (1-0)
Piše: Toni RoićObjavljeno: 28. studeni 2020. 16:43

GORICA - LOKOMOTIVA 1:1 (Lovrić 13' / Tuci 50')

GORICA: Kahlina - Muhammed, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja - Suk, Kalik - Špikić (od 65. Dvorneković), Mitrović (od 65. Golubickas), Lovrić - Mudrinski.

LOKOMOTIVA: Hendija- Karačić, Papadopoulos, Kolinger, Pivarić - Đira (od 83. Kovačić), Cokaj - Tahiraj (od 75. Gluhaković), Kallaku, Chajia (od 62. Čeliković) - Tuci (od 82. Jelavić).

----------------------------------------------------------------------------------

Gorica nije uspjela srušiti neugodnu tradiciju i prvi put na svom terenu svladati Lokomotivu, koja je i peti put kroz tri sezone Turopolje napustila neporažena nakon remija 1:1. Domaći ostaju treći, ali nisu ostvarili priželjkivanu treću pobjedu u nizu kojom bi se bili primaknuli Dinamu i Osijeku na samo bod zaostatka.

Prije početka utakmice svi prisutni na stadionu minutom šutnje odali su počast preminulom argentinskom nogometnom velikanu Diegu Armandu Maradoni, a na 0 stupnjeva Celzija obje momčadi započele su u visokom ritmu. Prvi udarac u okvir imali su gosti iz Zagreba preko Kallakua, ali već u 4. minuti blizu pogotka za domaćine bio je Joey Suk. Mudrinski mu je lijepo odložio loptu, a Nizozemac je pucao ljevicom s dvadesetak metara, ali lopta je otišla za koji centimetar pokraj lijeve vratnice.

Ipak, devet minuta kasnije Velikogoričani su zaradili kazneni udarac. Anthony Kalik je u šesnaestercu pronašao Josipa Mitrovića, kojeg u pokušaju driblinga ruši kapetan gostiju Kolinger i eto prilike za Kristijana Lovrića za osmi pogodak sezone. On jedanaesterac naravno ne promašuje, nije Hendija bio ni blizu da mu obrani kao u prošlom kolu Horkaš iz Varaždina.

I kad se već spominje brojka osam, bio je to Lovriću i osmi gol iz kaznenog udarca u dresu Velikogoričana, za koje nikad nije promašio s bijele točke. Ipak, pomogao mu je u tome i VAR poništivši obranu Hajdukovog vratara Posavca, a pa je 'haubica iz Ogulina' iz ponovljenog pokušaja zabio protiv Splićana 3. listopada ove godine. Svemu se još mogu pridodati i tri realizirana kaznena udarca u dresu drugoligaša Kustošije iz sezone 2017/2018., kao i podatak da je Ivana Filipovića matirao kao vratara Sesveta i Slavena Belupa.

Gorica je tako u ranoj fazi utakmice došla do prednosti, što joj je omogućilo da mirnije nastavi igru. Gosti pak nisu bili u stanju ozbiljnije pritisnuti prema vratima Kahline, a moraju biti sretni što u 25. minuti nisu imali i dva pogotka zaostatka. Lovrić je u šesnaestercu uposlio rastrčanog Mitrovića, koji je s lijeve ostao sam, ali njegov udarac s desetak metara završio je zamalo pokraj desne vratnice. Do kraja poluvremena domaći su kontrolirali igru i rezultat, te s vodstvom dočekali odmor.

U drugi dio krenulo se s istim snagama na terenu, a Lokomotivi je trebalo samo pet minuta da bi izjednačila omjer na semaforu. Lošiju reakciju braniča domaćih iskoristio je Tuci iz iz blizine matirao Kahlinu, koji nije imao izgleda obraniti udarac pod gredu.

Gorica je pokušala pojačati pristisak poslije primljenog gola, Dambrauskas osvježava momčad uvođenjem Dvornekovića i Golubickasa umjesto Špikića i Mitrovića, dok se Lokomotiva posve zgusnula u i oko svog šesnaesterca, te vrebala prilike iz kontranapada.

U 69. minuti Golubickas daje za Lovrića, čiji jaki udarac s dvadesetak metara je blokiran i završava samo u korneru. Dvije minute kasnije u još boljoj prilici je Ognjen Mudrinski, ali njegov udarac sa 14 metara zamalo promašuje okvir. U 81. minuti Mudrinski se sam izborio za udarac, sjajno je opalio s dvadesetak metara desnicom, ali vratar Hendija je čudesnom paradom spriječio sigurni pogodak za domaće i tako se promovirao u igrača utakmice. Potvrdio je to s još nekoliko sigurno uhvaćenih lopti u završnici dvoboja, kada su domaćini svim silama tražili pobjednički pogodak, ali do njega nisu došli.

LIVE PRIJENOS:

GORICA - LOKOMOTIVA 1:1

KRAJ UTAKMICE

85. minuta - Dvorneković je primio loptu na desetak metara od gola, pucao, ali njegov pokašaj brani Hendija

81. minuta - Mudrinski je opalio s ruba šesnaesterca, ali Hendija paradom odbija u korner

71. minuta - Kalik je odlično proigrao Mudrinskog koji puca s desetak metara, ali lopta još jednom odlazi pored gola

69. minuta - Lovrić je opalio s više od dvadeset metara, ali lopta od bloka odlazi pored gola

63. minuta - U posljednjih desetak minuta Gorica je pritisnula goste u njihov šesnaesterac, ali ne uspijeva stvoriti ozbiljniju priliku pred vratima Hendije

54. minuta - Špikić je sjajno prošao po lijevoj strani i zatim zapucao s desetak metara iskosa, ali lopta je prošla malo pored lijeve vratnice

GOL 50. minuta - Kallaku je sjajno primio loptu na deset metara od gola, dao povratno za Tucija koji s dva metra šalje loptu u mrežu za izjednačenje

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

37. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor došlo je do velike gužve, a Suk nije htio ništa riskirati te je poslao loptu u korner

25. minuta - Lovrić je dao sjajnu loptu za Mitrovića koji je izašao sam pred Hendiju, ali njegov udarac iz blizine otišao je malo pored lijeve vratnice

GOL 13. minuta - Kolinger je u kaznenom prostoru srušio Mitrovića, sudac je odmah pokazao na bijelu točku, a siguran strijelac bio je Kristijan Lovrić

11. minuta - Zapucao je Papadopoulos iz velike daljine, ali njegov udarac bio je jak i neprecizan

4. minuta - Mudrinski je lijepo ostavio loptu za Suka na rubu šesnaesterca, a ovaj topovksim udarcem šalje loptu malo pored desne vratnice

1. minuta - Utakmica je počela!

21. travanj 2024 05:05