Griezmann je zabio večeras
ZANIMLJIVA VEČER

Barca bez Messija do slavlja u Kijevu, Juve u nadoknadi do pobjede i prolaza, Haaland nastavio trpati

Messi i De Jong su dobili poštedu, no visoka pobjeda svejedno nije izostala
Piše: SNObjavljeno: 24. studeni 2020. 23:18

Nakon Seville i Chelsea plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Barcelona, te Juventus.

Barcelona je u susretu 4. kola G skupine u Kijevu pobijedila Dynamo sa 4-0 upisavši i četvrtu pobjedu.

Sva četiri gola Katalonci su zabili u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Sergino Dest (52), Martin Braithwaite (57, 70-11m) i Antoine Griezmann (90).

Domaćin je zbog koronavirusa, ozljeda i suspenzija dočekao Katalonce bez čak 13 igrača. Međutim, i Barca je nastupila u izmijenjenom sastavu. Messi i De Jong su dobili poštedu, dok su zbog ozljeda izvan stroja Ronald Araujo, Ansu Fati, Pique, Busquets, Sergio Roberto i Umtiti.

Priliku za potvrdu iskoristio je i Juventus kojem je trebala pobjeda protiv Ferencvaroša. Mađarski prvak je u Torinu do sudačke nadoknade držao remi, no ipak nije izdržao i Juve je slavio sa 2-1.

Ferencvaroš, koji je u kvalifikacijama izbacio zagrebački Dinamo, je poveo u 19. minuti golom bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija koji se odlično snašao nakon brze kontre.

Radost Mađara trajala je 15 minuta, a izjednačio je Ronaldo. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Alvaro Morata je u drugoj minuti nadoknade donio pobjedu torinskoj "Staroj dami." Roko Baturina nije nastupio za goste.

Barcelona vodi na ljestvici (12), ispred Juventusa (9), Dynama (1) i Ferencvaroša (1).

U skupini F Borussia Dortmund i Lazio su gotovo rutinski stigli do bodova. Borussija je pobijedila Club Bruggea sa 3-0, dok je Lazio porazio Zenit sa 3-1.

Dva gola za njemački sastav zabio je Erling Haaland (18, 60) koji je stigao do brojke od šest pogodaka u prva četiri kola, a među strijelce se upisao Sancho (45+1). Matej Mitrović nije nastupio za goste zbog ozljede stopala.

Zanimljivo, gosti su nastupili bez jednog od svojih ponajboljih igrača napadača Emmanuela Dennisa koji je otpao zbog nediscipline. Naime, prepirka oko rasporeda sjedenja u autobusu momčadi koštala je nigerijskog napadača mjesta u sastavu za ogled u Dortmundu. Dennis je ljutito izjurio iz autobusa nakon što mu je rečeno da ne smije sjediti na svom željenom mjestu zbog mjera socijalnog udaljavanja usred pandemije COVID-19. Zbog toga nije niti putovao u Dortmund na utakmicu. Menadžer Bruggea Philippe Clement rekao je na konferenciji za novinare prije utakmice da je Dennis zdrav, ali da neće konkurirati za sastav zbog disciplinskih razloga.

U drugom susretu Lazio je pobijedio Zenit sa 3-1.

Talijanski sastav je poveo već u trećoj minuti fantastičnim golom Immobilea, a na 2-0 je jednako lijepim golom povisio Parolo u 22. minuti. Nadu gostima vratio je Dzyjuba (25), no Immobile je iz kaznenog udarca u 55. minuti vratio domaćine na +2. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za goste.

Borussia sada vodi s devet bodova, Lazio ima osam, Club Brugge 4, a Zenit jedan bod.

SKUPINA E

Krasnodar - Sevilla 1-2 (Wanderson 56 / Rakitić 4, El Haddadi 90+5)

Rennes - Chelsea 1-2 (Guirassy 85 / Hudson-Odoi 22, Giroud 90+1)

Ljestvica

1. Chelsea 4 3 1 0 9-1 10

2. Sevilla 4 3 1 0 6-3 10

3. Rennes 4 0 1 3 2-7 1

4. Krasnodar 4 0 1 3 4-10 1

SKUPINA F

Borussia D. - Club Brugge 3-0 (Haaland 18, 60, Sancho 45)

Lazio - Zenit 3-1 (Immobile 3, 55-11m, Parolo 22 / Dzjuba 25)

Ljestvica

1. Borussia Dortmund 4 3 0 1 9-3 9

2. Lazio 4 2 2 0 8-4 8

3. Club Brugge 4 1 1 2 3-8 4

4. Zenit 4 0 1 2 3-8 1

SKUPINA G

Dinamo Kijev - Barcelona 0-3 (Dest 52, Braithwaite 57, 70-11m, Griezmann 90+2)

Juventus - Ferencvaros 2-1 (Ronaldo 35, Morata 90+2 / Uzuni 19)

Ljestvica

1. Barcelona 4 4 0 0 13-2 12

2. Juventus 4 3 0 1 8-4 9

3. Dinamo Kijev 4 0 1 3 3-10 1

4. Ferencvaros 4 0 1 3 5-13 1

SKUPINA H

Man. United - Bašakšehir 4-1 (Fernandes 7, 19, Rashford 35-11m, James 90+2 / Turuc 75)

PSG - RB Leipzig 1-0 (Neymar 11-11m)