Mateo Kovačić u duelu s Lucasom Ocamposom
 TOBY MELVILLE
LIGA PRVAKA

Kovačić i Rakitić podijelili bodove, Dinamovi krvnici doživjeli neugodan poraz od Messija i društva

Chelsea i Sevilla odigrali su jedni susret ove večeri bez pogodaka. Lazio je slavio protiv Borussije
Piše: HINAObjavljeno: 20. listopad 2020. 23:25

Juventus i Barcelona pobjedama su otvorili nastupe u G skupini. Barca je na Camp Nou pobijedila Ferencvaros sa 5-1 dok je Juventus u Kijevu porazio Dinamo sa 2-0.

Španjolski velikan je rutinski stigao do pobjede, a slavlje Katalonaca pokvaio je crveni karton Gerarda Piquea koji je u 68. minuti skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton nakon što je kao posljednji igrač obrane oborio Tokmaca Nguena, a s bijele točke je zabio Kharatin.

Za Barcu su strijelci bili Messi (27-11m), Fati (42), Coutinho (52), Pedri (82) i Dembele (89). Roko Baturina nije nastupio za goste koji su u kvalifikacijma izbacili Dinamo.

Juve je u Kijevu bez Cristiana Ronalda, koji ima koronavirus, pobijedio Dynamo sa 2-0. Oba gola zabio je Alvaro Morata (46, 84), a torinska "Stara dama" je mogla i uvjerljivije slaviti. Juventus je poveo na otvaranju drugog dijela. Dejan Kuluševski je pucao po golu, Georgi Buščan je obranio kratko odbivši loptu, a Morata je pospremio odbijanac u mrežu. Španjolski napadač je pitanje pobjednika razriješio je svojim drugim golom u 84. minuti na asistenciju Juana Cuadrada.

U skupini E Chelsea i Sevilla su na Stamford Bridgeu pružili skromnu predstavu bez golova. Mateo Kovačić je za "Bluese" igrao od 65. minute, dok je Ivan Rakitić kod gostiju bio na terenu do 80. minute.

U drugom susretu također nije bilo pobjednika, ali je bilo barem pogodaka. Rennes i Krasnodar su odigrali 1-1. Guirassy je u 56. minuti iz jedanaesterca doveo domaćine u vodstvo, a tri minute kasnije izjednačio je Ramirez.

U skupini F Lazio je pobijedio Borussiju Dortmund sa 3-1. Kod prvog gola Lucas Leiva je presjekao pogrešno dodavanje Thomasa Meuniera, a u nastavku akcije Ciro Immobile zabio za 1-0. U 23. minuti već je bilo 2-0. Luiz Felipe je ubacio iz kornera, a Hitz zatresao vlastitu mrežu. Borussija je smanjila u 71. minuti golom Erlinga Haalanda, no samo pet minuta kasnije Akpa-Akpro je postavio konačnih 3-1.

SKUPINA E

Chelsea - Sevilla 0-0

Rennes - Krasnodar 1-1 (Guirassy 56-11m / Ramirez 59)

LJESTVICA:

1. Krasnodar 1 0 1 0 1-1 1

1. Rennes 1 0 1 0 1-1 1

3. Sevilla 1 0 1 0 0-0 1

3. Chelsea 1 0 1 0 0-0 1

SKUPINA F

Zenit St Peterburg - Club Brugge 1-2 (Horvath 74-ag / Dennis 64, De Ketelaere 90+3)

Lazio - Borussia Dortmund 3-1 (Immobile 6, Luiz Felipe 23, Akpa 76 / Haaland 71)

LJESTVICA:

1. Lazio 1 1 0 0 3-1 3

2. Club Brugge 1 1 0 0 2-1 3

3. Zenit Saint Petersburg 1 0 0 1 1-2 0

4. Borussia Dortmund 1 0 0 1 1-3 0

SKUPINA G

Dinamo Kijev - Juventus 0-2 (Morata 46, 84)

Barcelona - Ferencvaroš 5-1 (Messi 27-11m, Fati 42, Coutinho 52, Pedri 82, Dembele 89 / Kharatin 70-11m)