SERGEI SUPINSKY
VIŠE NISU DRUGI

Potpuni raspad Reala u Kijevu! Odigrali jedno od najgorih poluvremena sezone i sada im prijeti ispadanje

Real je izgubio 2:0 protiv Šahtara u 5. kolu i ispustio poziciju koja vodi u osminu finala LP
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. prosinac 2020. 18:46

ŠAHTAR - REAL MADRID 2:0 (Dentinho 57', Solomon 83')

ŠAHTAR: Trubin - Dodo, Vitao, Bondar, Matvijenko - Kovalenko, Stepanenko - Tete, Marlos, Taison - Moraes

REAL MADRID: Courtois - Vasquez, Nacho, Varane, Mendy - Modrić, Kroos - Rodrygo, Odegaard, Asensio - Benzema

--------------------------------------------------------------------------------

Nogometaši Šahtara iz Donecka po drugi su put ove sezone svladači madridski Real u skupini B Lige prvaka, nakon slavlja 3-2 u 1. kolu u Madridu, ukrajinski prvaci bili su bolji i u 5. kolu u Kijevu sa 2-0 (2-0). Pogotke za Šahtar postigli su Dentinho (57) i Solomon (82).

Prvi pogodak "rudari" su postigli iz protunapada nakon kornera Reala. Lopta je brzo prebačena u gostujući kazneni prostor gdje je Mendy presjekao dodavanje, no nitko od njegovih suigrača nije raščistio situaciju, pa je na loptu natrčao Dentinho i pogodio gornji desni kut nemoćnog Courtoisa. Pobjedu je potvrdio Solomon, on je primio loptu na sredini igrališta i krenuo prema suparničkom golu. Kako mu niti jedan igrač Reala nije ulazio u blok, odlučio se na udarac s vrha kaznenog prostora i pogodio donji desni kut.

Ovom pobjedom Šahtar je dostigao Real na ljestvici, oba sastava sada imaju po sedam bodova, ali je Šahtar dobio oba međusobna dvoboja. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je čitav susret za Real koji će tako prolazak u osminu finala morati tražiti u zadnjem kolu kada za osam dana dočekuje Borussiju.

U susretu skupine A Salzburg je kao gost svladao Lokomotiv u Moskvi sa 3-1 (2-0). Dvostruki strijelac za Salzburg bio je Berisha (28, 41), nakratko je na 2-1 smanjio Mirančuk (79-11m), no samo dvije minute potom Adeyemi (81) je vratio prednost na dva gola. Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je čitav susret za Lokomotiv.

Ovom pobjedom Salzburg je preskočio Lokomotiv na ljestvici, sada je treći s četiri boda, jednim više od posljednjeg Lokomotiva. Branitelj naslova Bayern već je osigurao prvo mjesto u skupini s maksimalnih 12 bodova, sedam više od drugog Atletica.

SKUPINA B

Šahtar - Real Madrid 2-0 (Dentinho 57, Manor Soloman 82)

Bor. Mönchengladbach - Inter Alassane 2-3 (Alassane Pléa 45+1, 75/ Matteo Darmian 17, Romelu Lukaku 64, 73)

Poredak:

1. Borussia M. 5 2 2 1 16-7 8

2. Šahtar 5 2 1 2 5-12 7

3. Real M. 5 2 1 2 9-9 7

4. Inter 5 1 2 2 7-9 5

PRIJENOS UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE - Real je izgubio 2:0 i ostao bez drugog mjesta u skupini B. Druga utakmica ove skupine između Borussije M. i Intera počinje u 21 sat.

Skupina B (Borussia M. 8, Šahtar 7, Real Madrid 7, Inter 2)

RB Salzburg u drugoj utakmici (skupina A), koja je počela u ranijem terminu pobijedio Lokomotiv u Moskvi s 3:1.

90' - nevjerojatne scene u Kijevu, Real gubi 2:0, Šahtar napada. Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

83'- GOOOL! Šahtar vodi 2:0, zabio je Solomon nakon nove kontre i solo prodora na rubu kaznenog prostora. Real se sada raspao, bez Sergija Ramosa obrana večeras izgleda neprepoznatljivo.

80'- Modrić je pucao sa 16 metara metara nakon ubačaja Mendyja s lijevog boka, ali i to je završilo u bloku. U nastavku akcije probao je i Asensio iz još veće blizine, ali lopta prolazi iznad gola

77' - ne može Real stvoriti pravu priliku nakon primljenog gola. Zidane je izvadio Rodryga i ubacio Viniciusa Juniora

71'- nevjerojatno je što se sada događa Realu. Tete je ponovno ostao sam na desetak metara od gola, pucao je, ali ravno u Curtoisa

67'- obrana Reala sada pušta na sve strane! Tete je ostao sam na deset metara od gola, pucao je snažno po sredini gola, ali Varane u zadnji čas blokira

57' - GOOOL! Šahtar je poveo nakon svih promašenih prilika Reala! Zabio je Dentinho nakon nevjerojatne greške obrane Reala. Nitko od Realove zadnje linije nije vidio gdje je lopta, Dentinho koji je zamijenio ozlijeđeneog Moraesa u prvom dijelu se po sredini kaznenog prostora sjurio prema golu, te sam samcat izbio pred Curtoisa i pogodio mrežu

54'- kakva prilika Šahtara! Taison je nakon brze kontre izbio pred Courtoisa, pucao s pet, šest metara, ali vratar Reala sjajno brani nogom i izbija u korner

52'- prava opsada Šahtarova gola! Benzema je majstorski fintom stvorio prostor i centrirao s desne strane, a Nacho u petercu skočio najviše i pucao glavom preko gola

51' - Prva prilika Reala u drugom dijelu! Karim Benzema je izborio malo prostora na rubu kaznenog prostora i pucao iz okreta, ali ravno u Trubina

46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+3 - Modrić je sjajno petom proigrao Vasqueza, ali ovaj nije uspio zavrnuti u sredinu gotovo u samom kutu igrališta, kod desnog kornera. Loše nepadačko poluvrijeme Reala zaključio je Benzema promašajem u posljednjim sekundama. Real bolji i konkretniji (8:1 u udarcima i 54:46 posjed lopte za Madriđane), Šahtar prijeti iz kontri, čudo je da nismo vidjeli baš niti jedan gol u prvom dijelu.

RB Salzburg u drugoj utakmici (skupina A), koja je počela u ranijem terminu vodi u Moskvi protiv Lokomotiva s 2:0.

44' - nova prilika Reala! Benzema je pokušao pogoditi gol iz voleja u srcu kaznenog prostora, ali nije dobro zahvatio loptu. Počeo je padati snijeg na Olimpijskom stadionu

40' - ponovno opasna kontra Šahtara, povukao je Tete, ali uspjeli su igrači Reala blokirati sve prilaze golu

35' - Real je sada u potpunosti preuzeo inicijativu, Odegaard je pucao sa 16 metara nakon velike greške domaće obrane ali ravno u vratara. Ide se po gol punom snagom, Zidane nervozno hoda uz aut-liniju i gleda u nevjerici što sve promašuju njegovi igrači

30' - Real je imao šansu utakmice! Benzema je primio loptu u kaznenom prostoru, gurnuo je brzo na prvu stativu prema Benzemi koji s pet metara gađa bliže rašlje, ali Trubin instiktivno brani rukom. Čudo je kako ovo nije završilo u mreži

27' - Modrić je najspominjaniji igrač na terenu. Nekoliko je puta hrvatski kapetan sjajno izbacivao suigrače u opasne situacije, zasad nema prave završnice u napadu Kraljevske momčadi

20' - sjajna utakmica na Olimpijskom stadionu u Kijevu. Real je u prvih 20 minuta imao nešto bolje prilike, ali Šahtar prijeti iz kontri i stavlja na velike kušnje obranu u kojoj ni večeras nema Sergija Ramosa. Posjed lopte gotovo izjednačen - 52:48 za Real

14'- težak prekršaj i žuti karton za Varanea. Polomio je Moraesa, spriječio kontru na centru i zaradio zasluženu kaznu. Moraesu je ukazan pomoć, stanka je trajala nekoliko minuta, a na kraju je morao izaći iz igre, zamijenio ga je Dentinho

11' - Modrić djeluje sjajno! Dvaput je u istom napadu majstorski izbacio suigrače u dobre prilike, prvo Benzemu koji puca ravno u vratara Šahtara s desetak metara iskosa, a drugi put je sjajno našao Kroosa, obrana Šahtara čisti u korner

8' - uzvraća Šahtar! Taison je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prozujala preko gola

5' - Velika prilika Reala! Benzema je s lijevog krila ubacio nisku loptu na prvu stativu, a Asensio pucao s pet metara i pogodio stativu

3' - Šahtar je odmah pokazao da se ne misli braniti. Kovalenko je sjajno uletio u šesnaesterac Reala, ali štopao je loptu rukom. Mogla je to biti opasna prilika

1' - utakmica je počela

Stigli su sastavi. Luka Modrić starta od prve minute u lovu na pobjedu koja Realu osigurava prolaz u drugi krug Lige prvaka.