ODLUČUJE ZADNJE KOLO

Kakav triler u Njemačkoj! Brozović jedan od junaka, Inter se zasad spasio, velika drama u ‘skupini smrti‘

Strašna završnica u skupini Reala i Intera - u zadnjem kolu svi mogu proći i svi mogu ispasti!
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. prosinac 2020. 20:59

Nogometaši Liverpoola i Porta osigurali su u utorak prolazak u osminu finala Lige prvaka kolo prije kraja natjecanja po skupinama te se tako pridružili Barceloni, Juventusu, Chelseaju, Sevilli, Bayernu i Manchester Cityju kojima je to uspjelo još prošli tjedan.

Skupina A

Atletico Madrid - Bayern 1:1 (Felix 26', Müller 86')

ATLETICO MADRID (4-4-2): Oblak – Trippier, Savić, Gimenez (od 68. Felipe), Hermoso – Llorente, Saul, Koke, Carrasco (od 87. Lodi) – Correa (od 80. Herrera), Felix (od 87. Lemar).

BAYERN (4-2-3-1): Nubel – Sarr (od 62. Richards), Süle, Arrey-Mbi (od 61. Gnabry), Hernandez – Martinez (od 62. Müller), Alaba – Sane, Musiala (od 76. Stiller), Costa (od 86. Zirkzee) – Choupo-Moting

PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Madridski Atletico prekinuo je niz od 15 uzastopnuih pobjeda Bayerna odigravši protiv aktualnog prvaka 1:1 na svom stadionu. Domaće je u prednost doveo Joao Felix (26) na povratnu loptu Llorentea, a taj je rezultat osiguravao Atleticu drugo mjesto i osminu finala. No, u samoj završnici Felipe je skrivio kazneni udarac iz kojega je Mueller (86-11m) poravnao na konačnih 1:1.

Ivo Grbić ostao je na klupi Atletica, dok Šime Vrsaljko nije konkurirao za nastup.

Ranije je Salzburg je kao gost svladao Lokomotiv u Moskvi sa 3:1 (2:0). Dvostruki strijelac za Salzburg bio je Berisha (28, 41), nakratko je na 2:1 smanjio Mirančuk (79-11m), no samo dvije minute potom Adeyemi (81) je vratio prednost na dva gola. Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je čitav susret za Lokomotiv.

Kolo prije kraja Bayern je osigurao prvo mjesto sa 13 bodova, drugi Atletico ima šest, treći Salzburg četiri, a posljednji Lokomotiv tri boda. U posljednjem kolu će Salzburg i Atletico u međusobnom ogledu odlučivati o drugom mjestu.

Poredak:

1. Bayern 5 4 1 0 16-5 12

2. Atletico 5 1 3 1 5-8 6

3. Salzburg 5 1 1 3 10-15 4

4. Lokomotiv M. 5 0 3 2 5-8 3

----------------------------------------------------------------------------------------------

Skupina B

Borussia M. - Inter 2:3 (Plea 45', 73; Darmian 17', Lukaku 64')

BORUSSIA M. (4-3-1-2): Sommer – Lainer, Jantschke (od 46. Zakaria), Ginter, Wendt (od 78. Wolf) – Lazaro, Kramer, Neuhaus – Stindl (od 70. Embolo) – Plea, Thuram.

INTER (3-5-2): Handanović – Škriniar, De Vrij, Bastoni – Darmian (od 60. Hakimi), Barella, Brozović, Gagliardini, Young (od 87. Perišić) – Lukaku, Martinez (od 71. Sanchez).

....................................................................................................

U Mönchengladbachu je Inter poveo golom Darmiana koji je jakim udarcem iskosa s desne strane svladao Sommera kojemu je lopta prošla kroz noge.

SCREENSHOT

Domaći je sastav izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Plea glavom svladao Handanoviča.

Pogodak Lukakua

Novo vodstvo Interu osigurao je Lukaku u 64. minuti na asistenciju hrvatskog reprezentativca Brozovića. Brozović je osvojio loptu na sredini igrališta i poslao okomicu prema Lukakuu, a odlični je belgijski napadač s vrha kaznenog prostora uputio precizan udarac. Devet minuta potom Lukaku je svojim drugim golom povisio na 3:1, ovaj put asistent je bio Hakimi. Nadu domaćima svojim je drugim golom vratio Plea u 76. minuti, no do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Marcelo Brozović je odigrao čitav susret za Inter i bio jedan od najboljih igrača, dok je Ivan Perišić u igru ušao u 87. minuti.

U ranijoj utakmici 'skupine smrti' Šahtar je u Kijevu pobijedio Real Madrid s 2:0 (Dentinho 57, Manor Soloman 82).

Kolo prije kraja natjecanja vodi Borussia s osam bodova, slijede Šahtar i Real sa po sedam, dok je Inter posljednji s pet. U posljednjem kolu igraju Real - Borussia i Inter - Šahtar, a situacija je potpuno otvorena - svi mogu ispasti, i svi mogu proći u osminu finala!

Porto Manchester City 0:0

Marseille - Olympiacos 2:1 (Camara 33', Payet 55')

Porto je i uoči susreta protiv Cityja znao da mu je bod dovoljan za drugo mjesto, a na kraju se ispostavilo kako bi prošao dalje i sporazom jer je u drugom susretu skupine C Marseille prekinuo niz od čak 13 poraza u Ligi prvaka svladavši na svom terenu Olympiacos sa 2:1 (0:1).

Grčki je sastav poveo golom Camare (33), no u nastavku je Payet (55-11m, 75-11m) s dva gola iz kaznenih udaraca preokrenuo rezultat. Duje Ćaleta-Car odigrao je čitav susret za Marseille.

Kolo prije kraja natjecanja u ovoj skupini Manchester City je osigurao prvo mjesto sa 13 bodova, Porto je drugi sa 10. dok Olympiacos i Marseille imaju po tri.

Poredak:

1. Manchester City 5 4 1 0 10-1 13

2. Porto 5 3 1 1 8-3 10

3. Olympiakos 5 1 0 4 2-8 3

4. Marseille 5 1 0 4 2-10 3

Skupina D

Liverpool - Ajax 1:0 (Jones 58')Liverpool je osigurao prvo mjesto u skupini D minimalnom 1:0 (0:0) pobjedom na svom Anfieldu protiv Ajaxa

Liverpool je do pobjede protiv Ajaxa stigao zahvaljujući velikoj pogreški gostujućeg vratara Onane koji je u 58. minuti pogrešno procijenio ubačaj Williamsa, pa je Jones s tri metra glavom spustio loptu u praznu mrežu. Ovom pobjedom Liverpool je stigao do 12 bodova, četiri više od druge Atalante, koja je na svom terenu odigrala samo 1-1 (0-1) protiv Midtjyllanda, odnosno pet više od trećeg Ajaxa.

Curtis Jones
PAUL ELLIS

Atalanta - Midtjylland 1:1 (Scholz 14', Romero 79')

Posljednji Midtjylland je u Bergamu, pak, osvojio svoj prvi bod.

Danski je prvak poveo u 13. minuti golom Scholza koji je sa 16 metara odlično pogodio nakon što mu je Kaba prsima smirio loptu, no Atalanta je spasila bod u 79. minuti kada je Romero glavom proslijedio loptu u mrežu nakon ubačaja Hateboera. Ni Mario Pašalić niti Boško Šutalo nisu konkurirali za nastup u momčadi Atalante koja će u posljednjem kolu za osam dana u izravnom dvoboju protiv Ajaxa u Amsterdamu odlučivati o prolazu u osminu finala iz ove skupine.

Ajaxu je potrebna pobjeda, dok je Atalanti dovoljan i bod.

1. Liverpool 5 4 0 1 9-2 12

2. Atalanta 5 2 2 1 9-8 8

3. Ajax 5 2 1 2 7-6 7

4. Midtjylland 5 0 1 4 3-12 1

16. travanj 2024 03:23