Bolton Wanderers' Stuart Holden (R) challenges Tottenham Hotspur's Luka Modric during their English Premier League soccer match in Bolton, northern England November 6, 2010. REUTERS/Nigel Roddis (BRITAIN - Tags: SPORT SOCCER) NO ONLINE/INTERNET USAGE WITHOUT A LICENCE FROM THE FOOTBALL DATA CO LTD. FOR LICENCE ENQUIRIES PLEASE TELEPHONE ++44 (0) 207 864 9000
 REUTERS
UNITED U 93.!

Niko se vratio u najgorem mogućem trenutku - Spursi teško stradali kod Boltona!

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 06. studeni 2010. 17:24

U subotu su nogometaši Boltona i Tottenhama odigrali uvodnu utakmicu 11. kola. Nakon pravog vatrometa u posljednjih pola sata završilo je pobjedom domaćina 4-2.

U samoj najavi utakmice čak su i engleski mediji našli za shodnim da kao udarnu vijest izraze činjenicu da će prvi put ove sezone, od 1. minute, u dresu Tottenhama, a u nekoj utakmici Premiershipa, zaigrati hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar.

Odlučio se napokon trener Tottenhama Harry Redknapp za takvu opciju, ponajprije zbog ozljede Nizozemca Rafaela van der Vaarta. Osim Kranjčara od starta je u postavi Tottenhama bio Luka Modrić, dok je Vedran Ćorluka cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve. Stipe Pletikosa, pak, nije bio u kadru, dok je na drugoj strani Ivan Klasnić cijeli ogled pratio sa Boltonove klupe.

Apsolutni junak utakmice bio je Kevin Davies koji je tri puta "rušio" Tottenhamovog vratara Gomesa i najzaslužniji je što su igrači Boltona proslavili treću pobjedu ove sezone. Također, na Reebok stadionu su se odigrala dva posve različita poluvremena. U prvom ritam igre nije bio toliko žestok, ali se posve rasplamsalo u nastavku. Iz prvih 45 minuta tako ostaje zabilježen tek pogodak Daviesa u 31. minuti. Sjajnim udarcem Islanđanina Steinssona u 56. minuti Bolton je poveo 2-0, a kada je Davies u 76. sigurno realizirao jedanaesterac za 3-0 činilo se da Redknappovoj momčadi nema spasa.

No, s obzirom da se u tim trenucima igralo krajnje otvoreno na obje strane, šanse su doslovno frcale svake minute, a golovima Huttona i odličnim udarcem ljevicom Rusa Pavljučenka gosti iz Londona su tri minute prije kraja došli do 3-2 i na prag osvajanja barem boda. Ipak, u tu subotu je travnjakom vladao Kevin Davies, pa je njegova bila i "zadnja". Zabio je u 90. za konačnih 4-2.

Niko Kranjčar je igrao do 78. minute i jednom se u drugom dijelu našao u prilici. Ipak, njegov udarac s desetak metara iskosa je otišao debelo iznad grede. Bio mu je ovo treći nastup uopće u Premiershipu ove sezone, a zanimljivo da niti jednom u tim slučajevima Tottenham nije slavio. Zadnji put je Kranjčar nastupio u 4. kolu protiv West Bromwicha, kada je osvojen bod (1-1).

Ji-Sung Park u 93. minuti spasio je Manchester United od domaćeg kiksa protiv slabašnog Wolverhamptona. “Crveni vragovi” pobijedili su na kraju s 2-1 u 11. kolu Premiershipa i došli do šestog slavlja ove sezone. Problemi s ozljedama ( Rooney, Nani, Berbatov, Giggs...) prisilili su menadžera Uniteda Alexa Fergusona da na travnjak Old Trafforda izvede “šareni” sastav, a to je pretposljednja momčad lige umalo uspjela iskoristiti za senzacionalni remi.

No, Fergusonov je junak u subotu bio Park koji je najprije u posljednjoj minuti prvog poluvremena doveo domaće u vodstvo, nakon što ga je odlično pronašao Darren Fletcher, da bi u zadnjim sekundama osigurao svojoj momčadi i sva tri boda. U solo-akciji se probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i iskosa lijevom nogom poslao loptu u bliži kut Marcusa Hahnemanna. Prije toga je Sylvan Ebanks-Blake izjednačio u 66. minuti, gurnuvši loptu kroz noge Edwinu van der Saru.

Sunderland se, barem privremeno, probio na sedmo mjesto nakon pobjede 2-0 protiv Stoke Cityja. Ganac Asamoah Gyan je bio strijelac oba pogotka (u devetoj i 86. minuti), a pobjeda domaćih je mogla biti uvjerljivija da je Steed Malbranque u 29. minuti iskoristio jedanaesterac. Spomenimo i da je Stoke od 82. minute igrao bez isključenog Ryana Shawcrossa.

West Ham je bio na pragu prve gostujuće pobjede ove sezone, ali Birmingham se uspio vratiti nakon zaostatka 0-2 i uzeti bod na svome St. Andrewsu. Sve važno se dogodilo u drugom poluvremenu. Londončani su vodili golovima Frederica Piquionnea i Valona Behramija, a šesti remi ove sezone Birminghamu su donijeli Cameron Jerome i Liam Ridgewell.

Premiership, 11. kolo:

Birmingham - West Ham 2-2 (Jerome 64, Ridgewell 73 / Piquionne 48, Behrami 58)

Blackburn - Wigan 2-1 (Pedersen 58, Roberts 68 / N´Zogbia 75)

Blackpool - Everton 2-2 (Eardley 10, Vaughan 48 / Cahill 13, Coleman 50)

Fulham - Aston Villa 1-1 (Hangeland 90 / Albrighton 41)

Manchester United - Wolverhampton 2-1 (Park 45, 90+3 / Ebanks-Blake 66)

Sunderland - Stoke City 2-0 (Gyan 9, 86)

Bolton - Tottenham 4-2 (Davies 31, 76-11m, 90, Steinsson 56 / Hutton 79, Pavljučenko 87)

1. Chelsea 10 8 1 1 27-3 25

2. Manchester United 11 6 5 0 24-13 23

3. Arsenal 10 6 2 2 22-10 20

4. Manchester City 10 5 2 3 13-10 17

5. Bolton 11 3 6 2 17-16 15

6. Tottenham 11 4 3 4 13-14 15

7. Sunderland 11 3 6 2 11-12 15

8. West Bromwich 10 4 3 3 14-17 15