NORBERT SCANELLA/PANORAMIC/BESTIMAGE/PROFIMEDIA Norbert Scanella/panoramic/bestimage/profimedia
NAJVEĆA POBJEDA

Hrvatskoj senzaciji nema kraja: Tudor šokirao moćni PSG, Messi, Neymar i društvo izbačeni iz Kupa!

S obzirom na viđeno, momčad s Parka prinčeva još je i dobro rezultatski prošla na Velodromeu
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 08. veljača 2023. 23:08

Igor Tudor odveo je Marseille u četvrtfinale francuskog Kupa nakon velikog trijumfa protiv PSG-a (2:1). S obzirom na viđeno, momčad s Parka prinčeva još je i dobro rezultatski prošla na Velodromeu.

Marseille je odmah stavio moćni PSG pod silan pritisak i da nije bilo raspoloženog Donnarumme na vratima vrlo rano bi Parižani, koji inače među starterima nisu imali niti jednog Francuza, došli u rezultatski minus. Čak 65.200 gledatelja na Velodromeu, a što je rekordna posjeta na nekoj utakmici francuskog Kupa u povijesti izuzev finala, svjedočilo je velikoj Marseilleovoj dominaciji.

CHRISTOPHE SIMON Afp

Neminovno se dogodilo nakon pola sata utakmice. Ramos je u kaznenom prostoru srušio Ündera, a Alexis Sanchez bio je nepogrešiv - vratara PSG-a poslao je u jednu, a loptu u drugu stranu. Iskusni Čileanac igra svoju najbolju golgetersku sezonu u posljednjih pet godina. Gol PSG-u bio mu je već 11. ove sezone. Kako je utakmica odmicala tako su i Parižani počeli sve bolje igrati.

VODEĆI GOL MARSEILLESA POGLEDAJTE OVDJE

U 39. minuti Neymarov udarac s dvadesetak metara zaustavila je vratnica, no to je samo nakratko odgodilo izjednačenje. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade prvog dijela kada je nakon udarca iz kuta najviše u kaznenom prostoru skočio Ramos i poravnao rezultat.

RAMOSOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE

Iskupio se tako španjolski branič na najbolji način za kazneni udarac kojeg je prethodno skrivio. U nastavku se nije promijenio odnos snaga, Marseille je držao PSG daleko od svoga gola i krenuo po novi pogodak, a koji je došao u 59. Ukrajinac koji je ove zime došao na posudbu iz Atalante Ruslan Malinovskij udarcem s ruba kaznenog prostora vratio je prednost Tudorovoj momčadi.

POBJEDNIČKI GOL MOŽETE POGLEDATI OVDJE

PSG nije mogao uzvratiti, u drugom dijelu tek su jednom otpucali prema vratima Marseillea, a i taj šut Messija završio je pored vratnice.

Bila je ujedno ovo prva pobjeda Marseillea protiv PSG-a na Velodromeu još od 27. studenog 2011.

REZULTATI OSMINE FINALA:

Paris FC - Annecy 1-1 (Boutaib 90+1/Farade 68-11m) - 11-erci: 6-7

Angers - Nantes 1-1 (Sima 6/Mollet 87) - 11-erci: 3-5

Lyon - Lille 2-2 (Cherki 8, Lacazette 23/David 29-11m, Zhergova 64) - 11-erci: 6-4

Toulouse - Reims 3-1 (Diouf 23-ag, Aboukhlal 35, Chaibi 62/Cajuste 89)

Vierzon - Grenoble 0-1 (Nestor 53)

Auxerre - Rodez 2-3 (Niang 45+2, Jubal 90+1/Mendes 3, Corredor 68, Park Jung-Bin 76-11m)

Marseille - Paris SG 2-1 (Alexis 31-11m, Malinovskij 57/Ramos 45+2)