Zlatan Ibrahimović odigrao je drugo poluvrijeme protiv Zvezde
 TIZIANA FABI Afp
POMOR FAVORITA

Milan jedva prošao protiv Zvezde, Rebiću poluvrijeme, senzacija Čeha, debakli dvije njemačke momčadi

Rebić, Mandžukić i Barišić od hrvatskih igrača idu dalje, Bradarić, Jedvaj i Kramarić se opraštaju
Piše: I. KneževićObjavljeno: 25. veljača 2021. 23:18

Borna Barišić se ponovno upisao u strijelce u pobjedi Glasgow Rangersa doma protiv Antwerpa. Nakon 4:3 iz Belgije prošlog četvrtka, danas su u u novoj golijadi ostvarili uvjerljiviju pobjedu od 5:2, a Barišić je ponovno zabio s bijele točke. Zabio je za 4:2 u 79. minuti i ugasio bilo kakve nade gostiju da se vrate u susret. Podsjetimo, Barišić je u prvom susretu zabio dva pogotka, također s bijele točke. To mu je bio jubilarni 100. nastup s klubom iz Glasgowa.

- Jako sam zadovoljan. Nastup je bio sjajan u mnogim segmentima. Zabijali smo jako kvalitetne pogotke, ali kao perfekcionist mislim da ipak moramo sagledati neke stvari koje su večeras pošle po krivu - izjavio je nakon utakmice Steven Gerrard, koji je sada i drugu godinu za redom uspio odvesti Rangerse u osminu finala Europske lige.

Njemačkog predstavnika Hoffenheima čeka teško jutro u Njemačkoj zbog poraza i ispadanja od norveškog Moldea. Izgubili su 2:0, a u prvoj utakmici remizirali s 3:3 te tako ispali od protivnika koji već dva mjeseca ne igra službene utakmice jer je norveško prvenstvo okončano još 19. prosinca.

Njemački su portali odmah navalili sa snažnim kritikama, između ostalog su istaknuli i razliku u vrijednostima momčadi. Molde vrijedi čak 16 puta manje od Hoffenheima. Andrej Kramarić je dobio nešto više od sat vremena igre u drugome dijelu, no nije uspio utjecati na ishod. Nakon ozljede gležnja i dalje čeka nastup u prvoj momčadi.

Ispao je i Domagoj Bradarić, čiji Lille nije uspio preokrenuti stvari u gostima kod Ajaxa. Izgubili su s istim rezultatom kao i u prvoj utakmici, 2:1, a Hrvat je odigrao cijeli susret za vodeću momčad Ligue 1.

Prava se drama odigrala u Pireju gdje je Arsenal bio u jako teškoj situaciji s pola sata igre do kraja, a onda uspio preokrenuti susret protiv Benfice i osigurati prolazak. Gubili su s 2:1 nakon ogromne greške Danija Ceballosa, koji je naprosto asistirao Benficinom Silvi za vodstvo. Odličan pogodak Tierneyja ih je vratio u egal, no zbog golova u gostima koje je Benfica imala trebala im je pobjeda. Donio ju je Pierre-Emerick Aubameyang u 87. minuti za veliko slavlje i olakšanje Topnika.

Milan je uspio proći dalje nakon novog okršaja sa Crvenom zvezdom. Ponovno je završilo remijem, ovoga puta rezultatom 1:1, pa je Milan prošao zbog više pogodaka u gostima. Ante Rebić je odigrao drugo poluvrijeme za Rossonere, a Mario Mandžukić nije konkurirao.

Osim Hoffenheima ispala su još tri velika favorita za prolazak. Leicester je u gostima s 2:0 svladala Slavija Prag i senzacionalno izbacila, a identično je ispao i Leverkusen (Tin Jedvaj na klupi) protiv Young Boysa. Napoli je uspio pobijediti Granadu, ali s nedovoljnom razlikom da nadoknadi zaostatak od prošlog četvrtka, pa je također ispao.

Uzvratne utakmice 16-finala Europske lige:

TOTTENHAM - Wolfsberger 4:0 (Alli 11, Carlos Vinicius 50, 83, Bale 73 - 4:1)

AJAX - Lille 2:1 (Klaassen 15, Neres 88/Yazici 78 - 2:1)

ŠAHTAR - Maccabi Tel Aviv 1:0 (Moraes 67-11m - 2:0)

Napoli - GRANADA 2:1 (Zilenski 3, Ruiz 59/Montoro 25 - 0:2)

Hoffenheim - MOLDE 0:2 (Ulland-Andersen 20, 90 - 3:3)

VILLARREAL - RB Salzburg 2:1 (Moreno 40, 89-11m/Berisha 17 - 2:0)

GLASGOW RANGERS - Antwerpen 5:2 (Morelos 9, Patterson 46, Kent 55, Barišić 79-11m, Itten 90-11m/Refaelov 32, Lamkel 57 - 4:3)

ARSENAL - Benfica 3:2 (Aubameyang 21, 87, Tierney 67/Goncalves 43, Silva 61 - 1:1)

PSV Eindhoven - OLYMPIACOS 2:1 (Zahavi 23, 44/Koka 88 - 2:4)

Bayer - YOUNG BOYS 0:2 (Sibatcheu 48, Fassnacht 86 - 3:4)

DINAMO ZAGREB - Krasnodar 1:0 (Oršić 31 - 3:2)

ROMA - Braga 3:1 (Džeko 24, Perez 75, Mayoral 90/Cristante 88-ag - 2:0)

Leicester - SLAVIA PRAG 0:2 (Provod 49, Sima 79 - 0:0)

MILAN - C. Zvezda 1:1 (Kessie 9-11m/Ben 24 - 2:2)

MANCHESTER UNITED - Real Sociedad 0:0 (4:0)

Club Brugge - DYNAMO KIJEV 0:1 (Bujalskij 83 - 1:1)

Napomena: u zagradi su rezultati prvih utakmica, a velikim slovima označeni su klubovi koji su prošli u osminu finala

20. travanj 2024 00:52