DANIEL LEAL-OLIVAS Afp
‘Bluesi‘ u osmini finala

Prvi hat-trick nekog Chelseajevog igrača u FA Cupu nakon 14 godina, Sluga obranio jedanaesterac

Pobjeda londonskog sastava je mogla biti i izraženija da Hrvat nije obranio jedanaesterac
Piše: HinaObjavljeno: 24. siječanj 2021. 17:10

Nogometaši Chelsea izborili su plasman u osminu finala engleskog FA kupa nakon što su na Stamford Bridgeu pobijedili Luton Towna sa 3-1.

"Bluesi" su do pobjede protiv drugoligaša stigli na krilima Tammyja Abrahama koji je zabio tri gola (11, 17, 74), dok je gol za goste zabio Jordan Clarke (30).

Zanimljivo, Abraham je postao prvi igrač Chelsea koji je u upisao "hat-trick" u FA kupu nakon 2007. kada je to uspjelo njegovom sadašnjem treneru Franku Lampardu.

Pobjeda londonskog sastava je mogla biti i izraženija, no Simon Sluga je u 86. minuti obranio jedanaesterac Timu Werneru. Njemački napadač je poslao loptu u desnu stranu gola, ali je Sluga sjajno reagirao.

Za Chelsea, koji će u osmini finala igrati protiv drugoligaša Barnsleyja, je od 84. minute igrao Mateo Kovačić.

Kasnije se u susretu 16-ine finala sastaju Manchester United i Liverpool.