Mićo Martić (lijevo)

GERRIT VAN KEULEN Afp
U ČETVRTFINALU EURA

Senzacionalni uspjeh Finske s hrvatskim trenerom svjetskog glasa! Pobijedili i izbacili Slovence

Futsal selekcija Finske napravila je senzaciju plasmanom u četvrtfinale EURA, pobjedom nad Slovenijom (2-1)
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 28. siječanj 2022. 19:37

U petak su utakmice 3. kola odradile reprezentacije u skupini B Europskog prvenstva u futsalu. Od natjecanja se oprostila Italija, koja jednostavno nije na razinama iz svojih šampionskih godina. Od Talijana je bio bolji Kazahstan koji je slavio rezultatom 4:1 i potvrdio prvo mjesto u skupini sa sedam osvojenih bodova. Kazaci nisu iznenađenje, ali zato Finci jesu!

Hrvatski trener svjetskog glasa Mićo Martić odveo je debitante na turniru najboljih reprezentacija Starog kontinenta do senzacionalnog uspjeha. Finska je sa Slovenijom u Amsterdamu igrala utakmicu vrijednu četvrtfinala i okončala je 2:1 pobjedom.

Dugo se lomio dvoboj u Ziggo Domeu, sve do 33. minute kad je Finsku u vodstvo doveo Jyrkiainen, a dvije minute kasnije njegov suigrač Savolainen je povećao prednost.

Hozjan je u 38. minuti smanjio zaostatak, Slovencima je za drugo mjesto bio dovoljan i remi, ali do drugog pogotka nisu došli. Nevjerojatni Finci s kormilarom Martićem uplovili su u nokaut rundu...

25. travanj 2024 07:28