Mason Mount slavi pogodak na Anfieldu
 PHIL NOBLE Afp
REKORD IZ NOĆNE MORE

Šok na Anfieldu! Chelsea srušio Kloppa i društvo u hramu nogometa, Liverpoolu se ovo nikad nije dogodilo

Pogotkom Masona Mounta potkraj prvog poluvremena Chelsea je osigurao tri boda iz derbija kola.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. ožujak 2021. 23:18

Liverpool - Chelsea 0:1 u unaprijed odigranom susretu 29. kola Premier lige! Peti poraz zaredom Redsa na njihovu Anfieldu, i to nakon što prethodno 68 utakmica nisu znali kako je to kod kuće izgubiti jedan susret u engleskom nogometnom prvenstvu. Moglo je, barem iz kuta crvenih biti još i gore, jer prvi postignuti pogodak na utakmici, onaj Time Wernera iz 24. minute poništen je zbog centimetarskog zaleđa... Dodavanje Jorginha u for za Mounta bilo je, kako je VAR to utvrdio, zamalo prerano.

Od tog trenutka do poluvremena Chelsea je stao s dominacijom kakvu je imao u uvodu utakmice. Ipak, zgoditkom Masona Mounta iz 42. minute momčad Thomasa Tuchela izborila je pobjedu kod branitelja naslova u Premier ligi. Sjajan pogodak engleskog mladića bio je dovoljan za odnošenje punog plijena iz Liverpoola...

Chelsea je ovim slavljem stigao na 4. poziciju, onu koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Između njih i sedmoplasiranog Liverpoola još su Everton i West Ham, a Redsi su večeras upisali već osmi ovosezonski premierligaški poraz. Chelsea je pak ostao na samo dva primljena gola u prvih 10 nastupa novog trenera Thomasa Tuchela...

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić u igru je ušao u 81. minuti zamijenivši upravo strijelca jedinog pogotka, Masona Mounta.

19. travanj 2024 16:22