FRANK AUGSTEIN/AFP
Slavlje Eibara i Parme

West Ham pobjedom protiv Aston Ville do visokog petog mjesta, gosti promašili penal

Ollie Watkins je u 74. minuti promašio penal, dok je istom igraču VAR poništio gol u nadoknadi.
Piše: HinaObjavljeno: 30. studeni 2020. 23:24

U dvoboju 10. kola Engleske lige West Ham je u Londonu slavio protiv Aston Ville s 2-1 i probio se na visoko peto mjesto ljestvice.

West Ham United je slavio i u drugoj domaćoj utakmici zaredom zahvaljujući što činjenici da su gosti promašili penal. Protiv Fulhama je kazneni udarac promašio Ademola Lookman, a večeras igrač Aston Ville Ollie Watkins u 74. minuti, dok je istom igraču VAR poništio gol u sudačkoj nadoknadi.

West Ham je krenuo sjajno golovima Angela Ogbonne (2) i Jarroda Bowena (46), da bi Jack Grealish (25) bio strijelac za Villu.

Treća uzastopna pobjeda odvela je West Ham na peto mjesto s 17 bodova, dok je Villa 10. s 15 bodova.

Ranije je Fulham kao gost svladao Leicester City s 2-1 i pomakao se sa samog začelja lige.Leicester City je pobjedom mogao skočiti na vrh lige, ali je doživio neočekivan poraz na svom King Power stadionu. Ademola Lookman (30) i Ivan Cavaleiro (43pen) zabili su za londonsku momčad u prvom dijelu, a Harvey Barnes je četiri minute prije kraja postavio konačnih 1-2.

Leicester je ostao četvrti s 18 bodova, dok je Fulham s drugom pobjedom sezone i 7 bodova skočio na 17. mjesto. Vode Tottenham i Liverpool s po 21 bodom.

Betis - Eibar 0:2

U dvoboju 11. kola Primere Eibar je kao gost svladao u Sevilli Betis s 2-0.

Eibar je u potpunosti nadigrao Betis, a gosti su, osim golova Muta (49) i Burgosa (54pen), imali još i promašeni penal Enricha (89), kao i dva poništena gola od strane VAR-a.

Na ljestvici vodi Real Sociedad s 24 boda, Eibar je 12. s 13 bodova, a Betis 15. s bodom manje.

1 Real Sociedad 11 7 3 1 22 5 24
2 Atlético 9 7 2 0 19 2 23
3 Villarreal 11 5 5 1 15 11 20
4 Real Madrid 10 5 2 3 16 12 17
...........................................

Pobjeda Parme

U dvobojima 9. kola Serie A Parma je u gostima svladala Genou s 2-1, dok su Torino i Sampdoria odigrali 2-2.

Junak pobjede Parme u Genovi bio je Gervinho s golovima u 10. i 47. minuti, dok je strijelac za domaće bio Uzbekistanac Jeldor Šomurodov (50). Za Genou je Milan Badelj igrao do 81. minute, a Marko Pjaca je ušao u igru u istoj minuti.

Parma je 16. na ljestvici sa devet bodova, a Genoa pretposljednja, 19. sa svega pet bodova,.

Torino I Sampdoria odigrali su u uzbudljivoj utakmici 2-2. Belotti (25) je doveo Torino u vodstvo, da bi golovima Candreve (54) i Quagliarelle (63) Sampdoria preokrenula, a Meïté (77) je sačuvao bod Torinezima. Zanimljivo je da su oba trenera bila odsutna - Torinov Marco Giampaolo ima koronavirus, a strateg Sampdorie Claudio Ranieri zbog kazne je utakmicu pratio s tribina.

Torino je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa samo šest bodova, dok Sampdorija s 11 bodova zauzima 11. mjesto.

1. Milan 9 7 2 0 21:8 23
2. Inter 9 5 3 1 23:13 18
3. Sassuolo 9 5 3 1 20:12 18
4. Juventus 9 4 5 0 18:7 17
5. Napoli 9 6 0 3 20:10 17
6. Roma 9 5 2 2 19:15 17
7. Verona 9 4 3 2 12:7 15
8. Atalanta Bergamo 9 4 2 3 18:16 14